Leidiniai mokyklai – kas padės mokytis įdomiai ir sėkmingai?

Mokslo metų pradžioje tėvai skuba vaikams supirkti pamokoms reikalingus leidinius, tačiau verta pasidairyti, kas praverstų vaiko papildomam mokymuisi, siekiant sudominti, pakartoti ar pastiprinti kursą? Psichologai sutinka – tėvų vaidmuo vaikų mokymosi rezultatams yra labai svarbus, todėl kas, jei ne jūs galite padėti vaikui pasiekti dar daugiau? Dalijamės rekomendacijomis apie smagius ir naudingus papildomo mokymosi leidinius pradinių klasių ir vyresniems vaikams.

Kalbų lavinimui

- Vaikams, norintiems išmokti geriau suprasti skaitomą tekstą, pravers „Skaitymo dirbtuvės 1–2 klasei“. Knygelė paskatins įsivaizduoti, kas vyksta tekste, lyg tai būtų mintyse rodomas kino filmas, padės atpažinti, ką po ko reikia atlikti instrukcijose, receptuose; pakvies aptarti veikėjus ir įvykius, atspėti, kas gi galėtų nutikti vėliau.
- Sunkumai dėl gramatikos? Dėl to tikrai nereikia pergyventi – įtvirtinti per lietuvių kalbos pamokas įgytas žinias ir išmokti dirbti savarankiškai vaikams padės „Gramatikos pratimai 1 klasei“, „Gramatikos pratimai 2 klasei“, „Gramatikos pratimai 3 klasei“ ir „Gramatikos pratimai 4 klasei“.
- Kurti pirmuosius pasakojimus mokiniams padės „Kūrybinio rašymo dirbtuvės 1–2 klasei“, „Kūrybinio rašymo dirbtuvės 3–4 klasei, I dalis“ ir „Kūrybinio rašymo dirbtuvės 3–4 klasei, II dalis“. Aiškios ir suprantamos užduotys, logiškai pateiktos mokymosi strategijos ir daug praktinių pavyzdžių paskatins vaikus rašyti ir atskleisti savo minčių pasaulį.
- Ketvirtokai, besirengiantys penktai klasei, per vasarą kartais pamiršta svarbias pradinių klasių žinias – kad taip neatsitiktų, leidykla „Šviesa“ sukūrė specialius testus, padedančius pakartoti ir sustiprinti išmoktą kursą. Juos galima spręsti ir penktos klasės pradžioje. Serijos „Pakeliui į 5 klasę“ knyga „Lietuvių kalba 4 klasei“ padės prisiminti svarbiausias kalbos taisykles, rašymo pratimus, kūrybines užduotis. Tos pačios serijos knygoje „Anglų kalba 4 klasei“ vaikai ras penkis lengvesnius ir penkis sudėtingesnius testus su įvertinimu ir gramatikos santrauka.
- Pirmieji skaitiniai anglų kalba! Norėdami padrąsinti vaikus pasitikėti pirmosiomis užsienio kalbos žiniomis ir jas sėkmingai pritaikyti, pasiūlykite paskaityti vieną iš keturių adaptuotų linksmų istorijų. Jos lavins žodyną, teksto prasmės suvokimą ir įtvirtins gramatikos žinias. O svarbiausia – vaikams patiks smagūs nuotykiai ir herojai. Serijoje „Ready? Read!“ yra net keturios knygelės: „Good friends and the rainbow“, „Munching monkey“, Mr. Snowman“, „A pumpkin“.

Matematikai

- Gabiems vaikams verta orientuotis į aukštesnį pasiekimų lygį. Jeigu pastebėjote, kad jūsų vaikui patinka ir gerai sekasi matematika – pasiūlykite išbandyti nestandartinius uždavinius ir loginius pratimus. Nacionalinė moksleivių akademija tam rekomenduoja leidinius „Žingsniuok į matematiką! Nestandartiniai uždaviniai 2 klasei“, taip pat „Žingsniuok į matematiką! Nestandartiniai uždaviniai 3 klasei“ ir „Žingsniuok į matematiką! Nestandartiniai uždaviniai 4 klasei“.
- Smagių matematikos užduočių rinkinys, stalo žaidimas ir šmaikšti nuotykių istorija „Pikselių era: ar pavyčiau tiranozaurą?“ padės vaikams perprasti sudėtingiausias 1–4 klasių matematikos temas. Žaisdami vaikai išmoks spręsti žodinius uždavinius ir nagrinėti matematines problemas, lavins loginį mąstymą, supras, kad matematika – labai kūrybiškas mokslas. Be kita ko, jie pažins ir viliojantį dinozaurų pasaulį: išsiaiškins, ką valgo ankilozaurai, kas yra gugolas, kokio dydžio hipopotamo burna ir ar pavyktų pavyti tiranozaurą.
- Kaip tapti tikru matematikos žinovu, užsiimant kur kas svarbesne misija negu šiaip mokymasis – juk reikia skubėti į kelionę po visatą! „Visatos kelionės: Burbulo planetos beieškant“ – tai ne paprastas užduočių sąsiuvinis, o nepakartojamas nuotykių kupinas kosminis žygis, kurio metu, pasitelkęs matematinius įgūdžius, jaunasis skaitytojas įveiks iššūkius, išmoks susitarti su ateiviais ir pamatuos, kokio amžiaus dabar būtų, jei gyventų Jupiteryje. Užduočių sąsiuvinis rekomenduojamas pradinių klasių moksleiviams.
- Ketvirtokai ir penktokai, norintys pakartoti arba sustiprinti visą pradinių klasių matematikos kursą, gali pasitelkti į pagalbą serijos „Pakeliui į 5 klasę“ užduočių knygelę „Matematika 4 klasei“. Joje pateikiamos ne tik užduotys iš visų matematikos sričių, bet ir problemų sprendimų strategijos.

Gamtos mokslams

- Žmogaus sveikata ir saugumas, gyvoji ir negyvoji gamta – šios temos apima integruoto gamtos mokslų ugdymo testus, kurie padeda pasiekti aukštesnį žinių lygį. Knygelėse „Gamtamokslinio ugdymo testai III klasei“ ir „Gamtamokslinio ugdymo testai IV klasei“ parengti devyni testai, po vieną kiekvienam mokslo metų mėnesiui.

Programavimui

- Programavimo pradžiamokslis, subalansuotas pradinukams, bet tinkantis ir vyresniems? Kodėl gi ne! Iliustruotas vadovas „Slaptasis kodas“ laipsniškai supažindina su dvejetaine koduote, žaidimų kūrimo paslaptimis bei kitomis programavimo įdomybėmis. Žingsnis po žingsnio kartu su programavimo kalbomis „Scratch“ ir „Python“, kurias galima atsisiųsti nemokamai, vaikai išmoks pagrindines programų logikos taisykles ir principus.

Kraunama...