19%
19%

Iki pasimatymo ten aukštai

Au revoir là-haut

Pierre Lemaitre

Vertinimas nėra galimas:
83% of 100
(įvertinimai 6)
Nominuota!

Featured Product: Ne, SKU: 000000000001111642, EAN kodas: 9786090138809, ISBN kodas: 9786090138809, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Originalo kalba: Prancūzų, Puslapių skaičius: 432, Leidimo metai: 2019-11-03, Formatas: 23,5x14,3x3,7, Knygyne: 22.49, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Pranas Bieliauskas

Ypatinga kaina 18,22 € Knygyne 22,49 €

Sutaupote 4,27 € (19%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

1951 m. Paryžiuje gimęs Pjeras Lemetras (Pierre Lemaitre) kaip rašytojas debiutavo tik sulaukęs 55-erių. Bet jau pats pirmasis, 2006-aisiais išleistas, jo romanas „Travail soigné“
(„Kruopštus darbelis“) sulaukė palankių atsiliepimų ir skaitytojų dėmesio ne tik tėvynėje, bet ir kitur. O didžioji šlovės valanda išmušė 2013 m. lapkritį, kai būtent už šį romaną, kurį laikote rankose, P. Lemetras buvo apdovanotas prestižiškiausia Prancūzijos literatūros Gonkūrų premija. Pagal šį romaną 2017 m. Prancūzijoje sukurtas ir to paties pavadinimo itin sėkmingas filmas.
Pirmojo pasaulinio karo mėsmalę išgyvenę ir jos visiems laikams susieti Alberas ir Eduaras grįžta namo tikėdamiesi kitokio gyvenimo. Deja, netrukus paaiškėja, kad Prancūzija šlovina tik savo mirusiuosius, tuo pat metu patogiai užmiršdama išgyvenusius. Apstulbinti, sukrėsti ir nusivylę vaikinai gali tik bejėgiškai stebėti, kaip tėvynė nusisuka nuo jų, bet dosniai apdovanoja jiems kare vadovavusį niekšišką, įžūlų ir jokių skrupulų neturintį leitenantą Pradelį.
Vis dėlto Alberas ir Eduaras lengvai pasiduoti neketina. Jųdviejų sugalvotas genialus planas iki pat širdies gelmių sukrečia sterilią Prancūzijos visuomenę, atskleidžia žmonių dviveidystę ir, negana to, atneša vaikinams nemenką turtą. Su liūdnu pasitenkinimu pasimėgavę savo veiksmų sukeltu poveikiu bei pokyčiais, Alberas ir Eduaras nutaria išvažiuoti iš Paryžiaus. Bet netrukus supranta, kad taip paprastai praeities atsikratyti neįmanoma.
Tai ironiškas ir skausmingas romanas, atradęs puikų balansą tarp sunkių temų ir juodojo humoro. Jame per košmariško, beprasmiško karo prizmę jautriai ir įtaigiai kalbama apie universalius, visiems laikams būdingus dalykus: žmogiškumą, sąžiningumą, niekšiškumą, draugystę, gebėjimą išgyventi, viltį ir meilę.

„P. Lemetro romanas – reta tragizmo ir komiškumo sintezė, žavinti tiek stiliaus meistriškumu, tiek puikiausio detektyvo vertais siužeto posūkiais.“
– the independent 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 6)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi kalba, nuostabi idėja. Apie tai, ko net nepagalvojame. galėtų tris premijas gauti
 2. 100%
  Šis nuostabus romanas, tragizmo ir komiškumo sintezė. Apie jaunuolius išgyvenusius pirmojo pasaulinio karo baisumus ir tapusius nereikalingais savo tėvynėje. Apie draugystę ir ištikimybę, apie meilę ir niekšiškumą, apie viltį ir žmogiškumą.
 3. 100%
  Gaila, kad taip greitai perskaiciau...Pavydziu, kas gales megautis siuo nerealiu romanu. Nuo pradzios iki pabaigos itampa, nezinomybe..Knyga tikrai verta paciu auksciausiu apdovanojimu! Labai labai rekomenduoju!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...