Iliustruota Vaižganto gyvenimo ir kūrybos istorija

ISBN kodas: 9786098288032, EAN kodas: 9786098288032

Lina Mickutė

SKU: 000000000002189292, ISBN kodas: 9786098288032, EAN kodas: 9786098288032, Puslapių skaičius: 64, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Dvispalvis, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2022-03-28, Formatas: 22,5x17x1, Leidykla: 700 eilučių

Ypatinga kaina
13,76 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Knygoje „Iliustruota Vaižganto gyvenimo ir kūrybos istorija“ teksto autorė Lina Mickutė kartu su dailininke Birute Bikelyte pasakoja apie vieno reikšmingiausių lietuvių rašytojų – Vaižganto, t. y. Juozo Tumo (1869–1933), gyvenimą ir kūrybą. Knygoje suprantamai, vaizdingai ir jaunimui patraukliai pristatoma J.Tumo asmenybė. Tekstą papildo faktai apie to meto įvykius pasaulyje, Vaižganto kūrinių citatos, archyvinės nuotraukos ir dailininkės sukurtos komikso stiliaus iliustracijos. Ši knyga – tai kelionė į Vaižganto pasaulį, kuris kupinas prasmingų idėjų, išgyvenimų ir naudingų žinių.  


Tai jau antroji šio kūrybinio dueto knyga vaikams apie iškilias asmenybes. 2018 m. išleista specialistų teigiamai įvertinta „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ IBBY nominuota gražiausių dvispalvių knygų vaikams kategorijoje ir įtraukta į LNB teminį pažintinės literatūros sąrašą 5-8 klasėms. 


Išskirtiniais literatūriniais gabumais pasižymėjęs berniukas pasirenka kunigo kelią. Būsimas dvasininkas dar po seminarijos skliautais pradeda sėkmingą publicisto karjerą viename didžiausių slaptų laikraščių. Nuo jaunų dienų dėl tautinės veiklos Bažnyčios vadovybei kliūvantis jaunasis tautos šauklys mėtomas iš vienos parapijos į kitą, visą gyvenimą jaučiasi kaip tremtyje. Tai ne tik nesustabdo Juozo Tumo kovos už Lietuvos spaudos laisvę, o vėliau – ir valstybingumą, bet dovanoja draugystę su pirmuoju Lietuvos Prezidentu Antanu Smetona, kurį tenka vaduoti iš kalėjimo ir pačiam gauti namų arešto, kelionę per Atlanto vandenyną į Niujorką, ne vieną ordiną ir produktyviausio lietuvių literato titulą istorijoje. 


Apie knygos autorę: Lina Mickutė, ne vienos knygos apie Lietuvą suaugusiems redaktorė ir tekstų autorė, norėdama tęsti knygų seriją vaikams apie iškilias, bet primirštas Lietuvos asmenybes, skaitytojams pristato Vaižgantą. Jaunesniems skaitytojams skirta autorės knyga apie Žygimantą Augustą „Pasaka apie paskutinį Lietuvos princą“ nominuota Domicėlės Tarabildienės premijai. 


Apie knygos dailininkę: Birutei Bikelytei ne svetima istorijos tematika, 2019 m. ji iliustravo Norberto Černiausko knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“. Knygų vaikams dailininkė, dizainerė, edukatorė ir grafinio dizaino dėstytoja puikiai jaučia vaikų ir paauglių pasaulį, todėl svarbius faktus jiems perteikia patraukliai savo iliustracijomis. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...