20%
20%

Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus

Aurimas Švedas

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

SKU: 000000000002180557, EAN kodas: 9786098120417, ISBN kodas: 9786098120417, Spalvingumas: Dvispalvis, Viršelio tipas: Minkštas, Puslapių skaičius: 396, Leidimo metai: 2019-04-04, Formatas: 24x15x2,8, Knygyne: 19.29, Leidykla: Aukso žuvys VŠĮ

Ypatinga kaina 15,44 € Knygyne 19,29 €

Sutaupote 3,85 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Istoriko Aurimo Švedo knygoje „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ atskleidžiamas neeilinio žmogaus – germanistės, teatrologės, ilgametės Atviros Lietuvos fondo pirmininkės Irenos Veisaitės – likimas. Praeities tyrinėtojo ir savąsias patirtis apmąstančios asmenybės dialoguose atsiveria įvykių prisodrinta vieno gyvenimo istorija, aprėpianti keturias, radikaliai skirtingas, epochas – tarpukarį, pirmosios sovietinės ir nacių okupacijos laiką, sovietmetį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą.

Istorijos ir atminties akistatoje išryškėja ne tik Irenos Veisaitės biografijos kontūrai, bet ir XX amžiaus akivaruose dingusio Lietuvos žydų pasaulio vaizdai, atkuriami knygos herojės sutiktų iškilių kultūros pasaulio asmenybių portretai, atgyja jos matytų legendinių spektaklių fragmentai, suskamba prieš daugelį dešimtmečių pasakyti ar išgirsti prasmingi žodžiai.

Knygoje taip pat pateikti profesorės Irenos Veisaitės tekstai, pasisakymai, laiškų ištraukos, kurie papildo, pagilina, padeda naujai interpretuoti pokalbiuose gimusią gyvąją istoriją.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
 1. 100%
  Viena geriausių šiuo metu perskaitytų knygų. Ypač žavi Irenos Veisaitės dvasinė stiprybė ir tai kad ji apie skaudžius išgyvenimus kalba be pykčio ir atleidžia tiems kas Holokausto metu žiauriai nužudė jos artimuosius. Tai itin brandžios ir dvasiškai stiprios moters biografija.
  Cituoju Irenos Veisaitės pasakytus žodžius: "Supratau, kad, norint toliau gyventi, reikia išmokti mylėti ir atleisti, nors kartais tai tikrai nėra lengva..."
  Taip pat įsiminė lietuvių dailininkės ir skulptorės a. a. Elenos Gaputytės žodžiai: "Tos degančios žvakės yra priminimas, kad žmogaus kelias yra atleidimo kelias ir tai vienintelis kelias į gyvenimą..."
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...