„Jaunimo linijos“ rekomenduojamų knygų sąrašas

Knygos – ne tik pramoga, jos leidžia įsijausti į kitų žmonių gyvenimus ir geriau suprasti juos. Skirkite laiko pasidomėti, kaip gyvena tie, kurie susiduria su sunkumais ir kiekvieną dieną kovoja su jais, kaip kuria gyvenimą, kaip ieško vilties paprastuose dalykuose. „Jaunimo linija” rekomenduoja knygas apie emocinę ir psichinę sveikatą ir kviečia pasisemti iš jų išminties.

 


„Draugo laiškai” - surinkti ir parašyti „Jaunimo linijos” savanorių pagal realius pokalbius ir su realiomis problemomis. Padeda suprasti, kad ne tau vienam sunku. 
 


Asmenine patirtimi paremta knyga apie vidinę žmogaus kovą su depresija, siekį ir užsispyrimą gyventi kiekvieną akimirką renkantis būti, o ne grimzti į prarają.
 


Rasa pasakoja tikras, Lietuvoje gyvenančių žmonių istorijas. Tai žmonės, kurie pabuvojo emociniame dugne ir nebematė gyvenimo prasmės. Jie rado jėgų pakilti, tad nori su jumis pasidalinti savo patirtimi
 


Dvidešimtmetis Džonis pats stovėjo ant tilto, bet išsigelbėjo tik dėl to, kad jį užkalbino nepažįstamas žmogus ir paprastais klausimai ištraukė nuo pražūtingos baigties. Džonis visą savo kelią nuo to tilto iki dabar pasakoja knygoje.
 


Atvirai skaudi žinomo aktoriaus išpažintis, raginanti drąsiai kalbėti apie savo psichinę sveikatą.
 


Jau legendine tapusi knyga pasakoja apie merginą, sergančią depresija ir ieškančią savo kelio sunkiame gyvenime. Psichiatrinis gydymas, kelionės, miegas, narkotikai, verkimas, prarastas laikas – nuolatiniai ligos, bet kartu ir sveikimo palydovai. Pamažu ateina pagerėjimas, nors depresijos visada reikia saugotis.
 


„Įtraukianti istorija, kuri sujudins visuomenėje nusistovėjusius stereotipus ir leis pajusti meilės, rūpesčio ir dėmesio vienas kitam galią. Tikrai verta ne tik paauglių, bet ir jų tėvų dėmesio!“

Greta Laukaitienė, „Jaunimo linijos“ vadovė
 

 
„Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta“, – sako šioje knygoje prabylantys žmonės. Sukrečiantys ir jautrūs jų pasakojimai liudija giliausias ir intymiausias patirtis, jų artimiesiems iš gyvenimo pasitraukus savo valia. Autorinės lėšos, gautos platinant knygą, skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje. Knygos idėjos autorius Mykolas Majauskas.
 


Autobiografinis romanas, kuriame autorė, 10 metų sirgusi šizofrenija, o paskui pasveikusi ir tapusi psichologe, dalijasi savo skausminga gydymosi patirtimi ir kalba už tuos žmones, kurių balsai yra retai girdimi. Ji supažindina mus su pasauliu, kupinu haliucinacijų ir balsų, būriais iš paskos bėgančių žiurkių, plėšrių vilkų, šliaužiančių gyvačių ir net antgamtinių būtybių... Tačiau Lauveng atskleidžia, kad šie regėjimai ir haliucinacijos turi savo logiką. Jos nuoširdus pasakojimas padeda suvokti, kaip jaučiasi šizofrenija sergantys žmonės ir kokie mūsų veiksmai gali juos žeisti arba, priešingai, – jiems padėti.
 


Sylvia Plath „Stiklo gaubtas” – modernios klasikos romanas apie talentingą merginą, atsidūrusią lyg po stiklo gaubtu, nes ją slegia gyvenimo pasirinkimai, ateities viltys ir baimės. Rekomenduojama besidomintiems 6-ojo dešimtmečio JAV gyvenimu, gydymu nuo depresijos.