Jekaterina Didžioji. Moters portretas

ISBN kodas: 9789955269724, EAN kodas: 9789955269724

Robert K. Massie

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

SKU: 000000000002189894, ISBN kodas: 9789955269724, EAN kodas: 9789955269724, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 568, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2022-07-07, Formatas: 24,5x17,5x3,5, Leidykla: Briedis, K. Mickevičiaus leidykla , Vertėjas: Daiva Bičev

Ypatinga kaina
23,99 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Pulitzerio premijos laureato Roberto K. Massie istoriniame pasakojime nusikeliame į XVIII amžių. Kunigaikštytė Sofija, būdama vos keturiolikos, išvyksta į Rusiją, kad ištekėtų už kunigaikščio Petro. Po kurio laiko ji tampa viena įtakingiausių moterų istorijoje.

Gimusi smulkiųjų vokiečių aristokratų šeimoje ji vien dėl savo ryžto tapo imperatore Jekaterina II. Ji atsisėdo į Petro I sostą ir 34 metus valdė Rusijos imperiją – didžiausią pasaulyje. Jos rankose buvo valdžia, užsienio politika, kultūros plėtra ir Rusijos liaudies gerovė. Jos parašas, padėtas ant potvarkio, buvo įstatymas, o nutarimas bet kuriam iš dvidešimties milijonų pavaldinių galėjo reikšti gyvenimą arba mirtį. Jekaterina II buvo protinga, labai apsiskaičiusi ir įžvalgi žmonių žinovė. Per perversmą ji parodė ryžtą ir drąsą, o vos įžengusi į sostą – tolerantiškumą, pasirengimą atleisti, politinę moralę, grįstą racionalumu ir praktiškumu. Imperatorišką laikyseną ji sušvelnindavo humoru ir aštriu liežuviu.

Jekaterina įžengė į sostą kariuomenės, cerkvės, aukštuomenės daugumos ir Sankt Peterburgo liaudies palaikoma – visi jie jai padėjo, nes jos asmenybė ir būdas buvo visiška priešingybė jos vyro Petro III akivaizdžiam negebėjimui valdyti. Ji buvo didinga monarchijos amžiaus figūra. Vienintelė jai lygi moteris Europos soste buvo Anglijos karalienė Elžbieta I. Rusijos istorijoje ji ir Petras I savo gebėjimais ir laimėjimais yra iškilę aukščiau visų kitų 300 metų senumo Romanovų dinastijos carų ir imperatorių.


Iš anglų kalbos vertė Daiva Bičev

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 100%
    Įspūdinga biografija, nenuobodi, lengvai skaitoma, neperkrauta datomis, pagyvinta laiškais ir dienoraščių ištraukomis. Kadangi istorijos vadovėliuose apie šią moterį žinome tik,kad ji valdė vykstant trečiam padalijimui, tai verta paskaityti, kas ji buvo, kodėl buvo tokia. Autorius rašo apie vaikystę, jaunystę, santuoką, vaikuis, ryšius su kitais vyrais, santykį su politika, su šalimi. Beje, knygoje nėra tokio vientisumo,kad pradedame gimimu ir baigiame mirtimi, kai kurie skyriai grąžina skaitytoja atgal, tarkime kažkuriuos įvykius rodydami ne per asmeninę prizme, o per politinę arba nupasakodami tam tikrų asmenybių vaidmenis Jekaterinos gyvenime. Ar sunku skaityti? Nelabai, kita vertus su šiuo laikotariu susipažinau skaitydama Sabaliauskaitės knygas, esu mačiusi ir vaidybinius serialus apie Jekateriną, todėl asmenybės bei įvykiai daugmaž žinomi, bet tam ir yra biografija, ji supažindina detaliau ir išsamiau. Labai rekomenduoju.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...