GERA KAINA

Jie nežino, ką daro

ISBN kodas: 9786090126837, EAN kodas: 9786090126837

He eivät tiedä mitä tekevät

Jussi Valtonen

Vertinimas nėra galimas:
85% of 100
(įvertinimai 12)

EAN kodas: 9786090126837, ISBN kodas: 9786090126837, SKU: 000000000001110548, Kalba, iš kurios versta: Suomių, Puslapių skaičius: 568, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Suomių, Leidimo metai: 2017-02-20, Formatas: 23,5x14,3x3,9, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Aida Krilavičienė

Ypatinga kaina
9,74 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kai magistrantės Alinos ir amerikiečio profesoriaus Džo pažintis per konferenciją Italijoje spontaniškai virsta romanu, nė vienas jų gerai nežino, ko trokšta bendrame gyvenime. Gimus sūnui, Džo mėgina Suomijoje dirbti akademinį darbą, Alina tampa namų šeimininke ir augina vaiką. Vis dėlto santuoka greitai išyra. Samuelis lieka su mama Suomijoje, Džo grįžta į Ameriką.

Praėjus dviem dešimtmečiams Džo sulaukia Alinos skambučio. Ši pasako, kad Samuelis išvyko į Jungtines Valstijas. Ar tėvas susitiks su sūnumi? Ar turės jie vienas kitam ką pasakyti po šitiek metų?

 

„Jie nežino, ką daro“ –  meistriškai supintas trileris, psichologinė įžvalga ir satyra kartu. Skvarbus ir įtraukiantis žvilgsnis į vis greičiau besikeičiantį nūdienos pasaulį, kuriame viskas parduodama ir nebėra nieko privataus. Temos, aktualios kiekvienam iš mūsų: vis labiau materialėjantis pasaulis, nuolatinė įtampa, saugumo ir privatumo pusiausvyra, mokslinių tyrimų pažanga bei moralė. Tarsi skalpeliu kasdienybę rėžiantis romanas puikiai diagnozuoja, kokios ligos kamuoja mūsų pasaulį. 

 

Pats autorius knygos sėkmę laiko įrodymu, kad „literatūra vis dar gali užpildyti reikšmingą visuomenės nišą – nepaisant daugybės kasdienybėje įsitvirtinusių elektroninių prietaisų ir drastiškai sumažėjusio gebėjimo išlaikyti dėmesį. Nuostabu, kad knygos skaitymas vis dar svarbus daugybei žmonių.“ 

 

Sąmonę sprogdinantis kūrinys. J. Valtonenas rašo apie nūdienos fenomeną taip, kad užima kvapą, pasakojimas įspūdingas, įtraukiantis [...] Tarpusavio santykių keblumai, nesusipratimai ir sugedusio telefono logika vis klaidina personažus ir skaitytoją.

Finlandia premijos komisijos narė, profesorė Anne Brunila.

 

Jussi Valtonen (g. 1974) – suomių rašytojas ir psichologas, studijavęs neuropsichologiją. Romaną „Jie nežino, ką daro” J. Valtonen rašė šešerius metus ir 2014 m. už jį buvo apdovanotas reikšmingiausia Suomijoje Finlandia literatūros premija.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 12)
TOP komentarai
 1. 100%
  Daug skaitau, bet ši knyga kol kas man patapusi metų knyga, apie kurią daug galvoju, rekomenduoju draugams. Ir ne tik dėl įdomios "romaninės" istorijos, trilerinės intrigos, bet ir dėl itin aktualiai suskambančių užsakytų medicininių tyrimų, šiuolaikinių (būsimų) technologijų bei genialaus nepilnamečių įviliojimo į marketingines schemas tematikų. Įspūdžio prasme pastarosios temos man net nustelbė tarsi pagrindinę santykių tematiką.
 2. 100%
  Įtraukianti, netikėto turinio. Šioje knygoje persipynę santuokos problemos, atsidavimas darbui, bet ne šeimai, psichologinės egzistencijos problemos, išgyvenimai dėl nematyto dešimtmečiais tėvo, paauglystės maištas ir nusivylimas, jaunystės klaidos, naujosios technologijos, kova prieš gyvūnų naikinimą, ekoterorizmas ir dar daugybė temų. Bet jos taip susiję, kad knygos labai neapsunkina. Alina smerkia savo vyrą amerikietį, kad šis jaučiasi svetimas Suomijoje, jų šeima subyra, sūnų augina viena, buvęs vyras gyvenimą kuria Amerikoje. O užaugusiam sūnui Tėvas, jį palikusi Kertė ir visa kita pasidaro nepakeliama.
 3. 100%
  Stipri knyga, kurioje pagrindinės temos: kultūrų skirtumai, vaikų ir tėvų santykiai, žmonės, kovojantys prieš bandymus su gyvūnais. Temos aktualios šiam laikotarpiui, knyga parašyta puikiu stiliumi, skaitymo lygis - vidutinis.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...