20%
20%

Jugoslavija, mano tėvynė

Goran Vojnovič

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 3)

EAN kodas: 9786094273438, ISBN kodas: 9786094273438, SKU: 000000000002176845, Puslapių skaičius: 288, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Slovėnų, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2018-07-10, Formatas: 20x14x2,4, Knygyne: 14.39, Leidykla: Kitos knygos, UAB , Vertėjas: Laima Masytė

Ypatinga kaina 11,51 € Knygyne 14,39 €

Sutaupote 2,88 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jugoslavija, mano tėvynė

Kai Vladanas Borojevičius į „Google“ įvedė tėvo, anuometinės Jugoslavijos liaudies armijos karininko, kaip manyta, žuvusio kare, vardą, prasiskleidė niūri šeimos paslaptis. Po septyniolikos metų grįžo 1991-ieji. Sūnus išvyksta ieškoti tėvo bandydamas suvokti, kodėl sugriuvo pasaulis, kuriame gyveno jo šeima. Romane tarp praeities ir nūdienos Balkanų vaizdų atskleidžiami žmonių, kuriems pavyko išvengti bombų, bet nepasisekė pabėgti nuo karo, likimai.

Tai sudėtingi išblaškytų šeimos narių santykiai, meilės katastrofa, tiesos, tapatybės ir atsakymų į esminius klausimus paieškos po didžiausio karinio konflikto Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

„Žmonės prisimena, – baigęs pasakoti tarė Danilas, – tai didžiausias jų prakeiksmas.“

***

„Šis tiesus ir atviras romanas sukėlė prieštaringų vertinimų bangą visame Balkanų regione: vieni juo gėrisi, o kiti negali priimti. <...> Tai per šeimos sagą papasakoti sudėtingi šalies istoriniai įvykiai. Pasakojimas atskleidžia susiskaldymą, įsižiebiantį tarp daugelį metų kartu gyvenusių tautų, ir kultūrinius skirtumus, galinčius tapti etninių žudynių priežastimi. Knyga pasakoja apie paskutinį XX amžiaus karą Europoje.“ 
Susan Curtis-Kojakovic, leidyklos „Istros Books“ redaktorė

„Visada sakau: mano Jugoslavija turi savitą geografiją. Tai emocinė geografija. Sostinė, žinoma, yra Liubliana, kurioje užaugau, kiti svarbūs miestai, be abejo, Pula, Visokas ir Sarajevas Bosnijoje, Novi Sadas, į kurį po karo persikėlė mano giminė. <...> Šie miestai – dalis mano vidinės tėvynės, o nerasdamas tinkamesnio žodžio, kartais ją pavadinu Jugoslavija, tačiau tai nėra ta Jugoslavija, apie kurią visi iš karto pagalvoja.“

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puiki knyga. Rekomenduoju.
  Nuostabus vertimas ir autoriaus gebėjimas nupasakojant buitinius dalykus ir veiksmus atskleisti personažo jauseną ir nuotaiką.
 2. 100%
  Puiki knyga, rekomenduoju ir aš. Nepriekaištingas vertimas ir puikus autoriaus gebėjimas nupasakojant buitinius veiksmus perteikti personažo nuotaiką ar nusiteikimą.
  Apskritai, gana džiugu, kad leidyklos imasi versti įvairių Europos rašytojų knygas. Juk nedaug turime išverstų knygų iš slovėnų kalbos. Gal pasieks ateityje kas nors iš Serbijos autorių ar Albanijos? :) Būtų džiugu.

 3. 100%
  Labai rekomenduoju! Romanas apie vienatvę, tapatumo paieškas griūnant šeimai ir valstybei
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()