Patarimai, ką veikti atostogaujant su vaikais

Vaikai džiaugiasi, kad pagaliau baigėsi mokslo metai, o tėvai suka galvą, kuo vasarą užimti vaiką, kad laikas poilsiui praeitų prasmingai. Atostogaujant kartu su vaikais įdomių ir lavinančių veiklų galime rasti knygose. Dalijamės keliomis smagiomis idėjomis:

1. Sukurkite ypatingus pusryčius! Gera diena net ir per atostogas prasideda nuo gerų pusryčių, o knygelės „Fabiukas ir pašėlę nutikimai“ veikėjas Fabijonas labiausiai mėgsta pusryčius pas senelę, kur susirenka visa šeima. Kodėl gi pusryčių nepavertus tikra uogienių degustacija, kad išsirinktumėte pačią mėgstamiausią. Fabiukas ragavo braškių, mėlynių, aviečių, svarainių, juodųjų ir raudonųjų serbentų uogienių, bet taip ir neišsirinko pačios skaniausios... Gerai, kad bent „Senelio kiaušinienė“ – viena ir nepakartojama.

2. Išbandykite voratinklio žaidimą! Vasarą gamtoje knibžda pačių įvairiausių vabzdžių ir vabalėlių, iš kurių vieni patenka į voro pinkles. Naudojant siūlus galima pasidaryti puikų voratinklio žaidimą vaikams ir suaugusiesiems. Siūlais ar virvėmis apvyniokite kelis medžio kamienus. Pro apvytą tinklą kiekvienas žaidėjas bando pralįsti taip, kad neįsipainiotų arba net nepriliestų virvės! Idėją suradome lauko tyrinėtojų knygelėje „Kur nuklydo Panagiukai?“ Jos veikėjas Benas pats susipainiojo tinkle, bet buvo išgelbėtas naujo ir labai įdomaus draugo. Tiesa, apniukusią dieną tokį tinklą sukurti galima ir namuose, tarp baldų ir kitų daiktų!

3. Išmokite žvalgų ženklų kalbą! Lauke labai smagu žaisti karių žaidimus ir atlikti įvairias misijas. Kai vykdoma itin slapta operacija, tikras karys moka susikalbėti su savo bendražygiais be žodžių: parodyti ženklus „durys“, „susibūrimo vieta“, „supratau“, išvardyti skaičius. Tokių ženklų kartu su vaikais galite išmokti ir jūs – juos rasite gausiai iliustruotos knygos „Kario keliu“ atvartuose. O keliaudami knygos puslapiais kartu susipažinsite, ką gi veikia Lietuvos kariai – sausumos, oro ir jūrų pajėgos, žvalgai, karo gydytojai ar šauliai. Tai bus įdomu ir vaikams, ir paaugliams.

4. Kolekcionuokite keistus ir nežinomus žodžius! Ilgose kelionėse tenka prisigalvoti kelio žaidimų, bet jeigu apims azartas – šį atradimų žaidimą prisiminsite visą laiką. Jo tikslas – rasti tokį žodį, kurio reikšmės kiti žaidėjai nežino, o tada jie galės nertis iš kailio, kol atspės. Nepatikėsite, bet tokiu būdu išmoktas naujas žodis ilgam išliks atmintyje. Norintiems laimėti žodžių žaidimą labai pravers smagios užduotys ir keistų žodžių žodynėlis vaikiškoje istorijoje apie dar mažą Lietuvos valdovą – „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“.

5. Atlikite eksperimentus! Nėra smagesnio užsiėmimo bet kokio amžiaus vaikams ir tėvams negu gamtos mokslų eksperimentai. Įdomių atradimų galima padaryti net namuose ar lauke su įprastomis priemonėmis. Vienas iš pavyzdžių – kaip pasidaryti tornadą stiklinėje. Tam prireiks sukamojo pyrago padėklo ar kito besisukančio paviršiaus, stiklinės, lipnios juostelės, žirklių, gazuoto mineralinio vandens, druskos. Stiklinę pastatykite ant padėklo vidurio ir pritvirtinkite lipniomis juostelėmis. Pripilkite ją mineralinio vandens. Pasukite padėklą ir į mineralinį vandenį įberkite šiek tiek druskos. Kas nutiks? Pamatysite tornado formos juostą, kylančią vertikaliai iš apačios į viršų. Šį ir daugiau eksperimentų su glaustais paaiškinimais, kodėl taip nutiko, rasite serijoje „Eksperimentai kiekvienai dienai“. Ją sudaro keturios knygos: „Pavasaris“, „Vasara“, „Ruduo“ ir „Žiema“.

Kraunama...