20%
20%
Nauja
Nauja

Kai aš buvau malalietka

Vertinimas nėra galimas:
47% of 100
(įvertinimai 9)

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786094273629, ISBN kodas: 9786094273629, SKU: 000000000002180000, Viršelio tipas: Minkštas, Puslapių skaičius: 164, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2019-02-28, Formatas: 20x14x1,4, Knygyne: 11.79, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina 9,44 €
Knygyne 11,79 €

Sutaupote 2,35 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Pirmą kartą apie laukinį dešimtąjį dešimtmetį Vilniuje pasakoja jauna moteris. Kioskeliai, reivai, pirmieji Vilniaus naktiniai klubai, tūsai, vėliau – doktorantūra ir tarptautinės konferencijos. Filologė, labiau už viso pasaulio literatūrą vertinanti betarpiškas patirtis. Pastangos pritapti, meilė, malonumo troškimas, laimės akimirkos, purvas. Ir žinojimas, kad neprapulsi. Į tradicinius įvaizdžius netelpanti tapatybė. Jokio sentimentalumo. Jokių pasiteisinimų. Jokios patetikos.

Vilniaus gatvės ir pastatai tampa kertiniais atminties žemėlapių taškais. Visos istorijos tikros, bet ne visos nutiko pačiai autorei. Tai ištisos kartos patirtis. Vilniečių žargonu kalbama apie santykius, seksą, depresiją, akademinį pasaulį.

Šiandieninis romanas – tai ir žanras, ir pareiškimas: šiandien reikia nuo stereotipų išlaisvinančių pasakojimų. Šiandien jau esame pasiruošę tokiai literatūrai.

„Jau seniai teko skaityti taip atvirai parašytą knygą! Nevyniojant į vatą čia kalbama ne tik apie seksą, narkotikus ir meilę, bet ir apie nuobodulį, liūdesį ir beprasmybę. Tai dar sudėtingiau. Bet Kulvinskaitė, išvengdama patoso bei egzaltacijos, meistriškai susidoroja ir su šiuo iššūkiu.“ Aušra Kaziliūnaitė
 
Virginija Kulvinskaitė (Cibarauskė) – poetė, kritikė, rašytoja, gimusi 1983 m. Vilniuje. Viena ryškiausių nūdienos lietuvių literatūroje. Ir nebando vaizduoti „dvasingos“. „kai aš buvau malalietka“ – antroji rašytojos knyga ir pirmasis jos prozos kūrinys. Poezijos knygą „Antrininkė“ V. Kulvinskaitė išleido nemokamu elektroniniu formatu ir ribotu 30 egz. tiražu. Knyga įtraukta į Lietuvos kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. V. Kulvinskaitė yra apsigynusi  daktaro disertaciją.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 9)
TOP komentarai
 1. Viktorija
  100%
  Visai gera knyga
 2. Viktorija
  80%
  Smagi istorija apie laikmetį, kurį pačiai teko patirti. Skaitydama dažnai jaučiau nostalgiją, juokiausi ir lyginau su šiandiena.
 3. Aušrinė
  60%
  Iš pradžių „Kai aš buvau malalietka“ man labai patiko. Ak, ta vaikystė. Dalis patirčių buvo panašios. O tada Vilniaus malalietkos patirtys ėmė skirtis nuo provincijos malalietkos: naktiniai klubai, alkoholis, narkotikai, atsitiktinis seksas, abortas. Darėsi liūdna skaityti, todėl laukiau doktorantūros dalies, tikėjausi ten dar ką nors linksmesnio, artimesnio rasti.

  Jeigu pradžioje knyga buvo įvykių pasakojimas, tai pabaigoje ji tapo labiau filosofine. Visokie gyvenimo prasmės apmąstymai, kas man buvo gan nuobodu. Kai kalbama apie dešimtąjį dešimtmetį Vilniuje, norisi daugiau sužinoti apie jo savitumą, apie išgyvenimus, bendrus daugumai tuo metu augusių vaikų ir paauglių. O filosofija yra labai asmeniška, kaip atrodo vienam, kitam gali atrodyti visai kitaip.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()