ŽEMA KAINA

Kai tavo veidas išnyksta dūmuose, ir kitos istorijos iš krematoriumo

ISBN kodas: 9786098254792, EAN kodas: 9786098254792

Smoke Gets in Your Eyes: And Other Lessons from the Crematory

Caitlin Doughty

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

ISBN kodas: 9786098254792, EAN kodas: 9786098254792, SKU: 000000000002188369, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-11-26, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 20x13,5x3,5, Knygyne: 14.79, Vertėjas: Diana Urbonė, Leidykla: Liūtai ne avys

Ypatinga kaina
8,88 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Mirtis jaudina, ar ne? Mes ir bijome, ir norime kuo daugiau sužinoti apie mirtį. Nors gal labiau bijome? Ne, iš tiesų – labiau norime. Ir šį norą su kaupu patenkina Caitlin Doughty, daugybę metų dirbusi laidojimo namuose-krematoriume ir labai apčiuopiamą mirtį mačiusi visais įmanomais pavidalais. Caitlin žaidžia mūsų smalsumu sužinoti kuo daugiau smulkmenų ir pikantiškų detalių apie laidojimo industrijos kasdienybę, todėl knyga sprogsta humoru, tačiau tuo pat metu jos tekstas nenuslysta vien krematoriumo kasdienybės paviršiumi. „Kai tavo veidas išnyksta dūmuose“ apima ir pačius giliausius mūsų pasąmonės, mirties baimių ir mirties neigimo sluoksnius. Ši knyga atsako į klausimus:

Ar mirtis – visada tragedija?
Kaip veikia ir ko siekia visa apimantis ir laidotuvių madas begėdiškai diktuojantis mirties verslas?
Kokią įtaką laidojimo verslas daro mūsų mirties suvokimui ir laidojimo tradicijoms?
Iš kur kyla Vakarų visuomenių paniška mirties baimė, senėjimo, ligos ir mirties neigimas?
Ar laidotuvės gali apsieiti be kičo, skubos ir tūkstantinių išlaidų šeimai?
Ar mirtis gali būti rami?

Kai kurios Caitlin idėjos gali pasirodyti keistos ar sunkiai priimtinos, tačiau į mirtį ji žvelgia iš labai arti, su begaline pagarba (taip taip, ir su nemažai išties pikantiškų detalių, kurios pagarbai nė kiek netrukdo). Mirties nukarūnavimas šioje knygoje išties jos nė kiek nesubanalina ir nesumenkina, o atvirkščiai – padeda mirtį pamatyti kaip labai žmogišką ir natūralų, kiekvieno iš mūsų kelyje laukiantį procesą, kurį turėtume mokėti priimti ne tik su pagarba, bet ir su humoru.

„Mes taip meistriškai slepiamės nuo mirties, kad atrodo, jog esame pirmoji nemirtingų žmonių karta. Tačiau taip nėra.“ (Caitlin Doughty)
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 100%
    Autorė meta iššūkį skaitytojui dar kartą persvarstyti savo išankstines nuostatas apie mirtį ir tai, kaip be baimės priartėti prie savo paskutinės valandos. Ypač vertinu tai, kad ji pasisako už aplinką tausojančius, vadinamuosius „žaliuosius laidojimus“. Pabaigoje ji pateikia susimąstyti verčiančių klausimų sąrašą, kad skaitytojas suprastų viską, ką jis ką tik perskaitė. Tai knyga, kurioje nevengiama mirties, sielvarto ir su tuo susijusių filosofinių/dvasinių dalykų.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...