GERA KAINA

Kairo knygynas

ISBN kodas: 9786090150870, EAN kodas: 9786090150870

SHELF LIFE. CHRONICLES OF A CAIRO BOOKSELLER

Nadia Wassef

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

EAN kodas: 9786090150870, ISBN kodas: 9786090150870, SKU: 000000000001112124, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 240, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2022-05-17, Formatas: 21,3x14,3x2,3, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Ina Rosenaitė

Ypatinga kaina
11,82 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Kairo knygynas – atviras ir nuoširdus N.Wassef pasakojimas apie pirmojo šiuolaikiško knygyno įkūrimą Kaire, apie moteris versle, apie patirtus sunkumus ir sėkmės istorijas, apie gyvenimą, meilę, šeimą ir draugystę.

„Diwan“ (knygynų tinklas) buvo mano meilės laiškas Egiptui. Jis pakurstė mano siekį ieškoti savęs, savo Kairo, savo valstybės ir buvo to dalimi. O ši knyga yra mano meilės laiškas „Diwan“. Kiekvienas skyrius – pasakojimas apie knygyną dalimis, nuo kavinės iki savitarnos skyriaus, ir apie žmonės, kurie ten lankydavosi: kolegas, nuolatinius klientus, šiaip užeinančius, vagis, draugus ir šeimą, kuri „Diwan“ vadino namais. Tie, kurie rašo meilės laiškus, žino, kad jų tikslai nepasiekiami. Mes bandome ir mums nepavyksta materializuoti neapčiuopiamą. Kovojame prieš neišvengiamą pabaigą, suprasdami, kad viskas laikina. Ir pasirenkame būti dėkingi už laiką, kad ir koks jis būtų trumpas.“ – Nadia Wassef

Kairo gatvės skamba keista garsų derme. Aidi kvietimai melstis, riejasi pikti vairuotojai, nepaliaujamai pypsi automobiliai, gatvių prekeiviai šūkauja, iš visų pusių girdėti radijai ir televizoriai. 

Nadia Wassef šią melodiją moka mintinai – tai tik fonas, kuriame visiems netikėtai 2002-aisiais ji su seserimi Hind ir drauge Nihal įkūrė „Diwan“, pirmąjį privatų knygyną Kaire. Jos buvo trys jaunos moterys, nesimokiusios verslo pagrindų, be jokios patirties, bet turinčios tikslą ir pasiryžusios jį pasiekti. Po dešimties metų „Diwan“ išaugo į knygynų tinklą: dešimt knygynų, šimtas penkiasdešimt darbuotojų ir gausybė gerbėjų. 

Nadia Wassef yra viena „Diwan“, pirmojo šiuolaikiško knygyno Egipte, 2002-aisiais įkurto drauge su seserimi Hind, savininkė. Ji baigusi trejas magistro studijas: Londono universiteto Birkbeko koledže; socialinės antropologijos magistro studijas Londono universiteto Rytų ir Afrikos studijų koledže; anglų kalbos ir lyginamosios literatūros magistro studijas Kairo universitete. Iki „Diwan“ dirbo organizacijoje, kovojančioje prieš moterų lytinių organų žalojimą, ir „Moterų ir atminties“ forume. 2014-aisiais, 2015-aisiais ir 2016-aisiais Nadia Wassef buvo įtraukta į Forbes žurnalo Įtakingiausių Vidurinių Rytų arabių moterų sąrašą, o apie jos darbą rašyta Time, Monocle, Business Monthly ir kitų leidinių puslapiuose. Gyvena Londone su dviem dukterimis.


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  ŠI knyga padeda geriau pažinti Egiptą, pasižvalgyti po Kairą ne turisto akimis. Autorė yra pirmojo šiuolaikinio knygyno Kaire įkūrėja. Įdomios jos įžvalgos, pasakojimas apie egiptiečių tradicijas, knygyną "Diwan", jo naujoviškumą, apie moterų padėtį visuomenėje, Kairą, kurio istorija visų pirma yra pasakojimas apie du miestus: viename jš jų veiksmas vyksta Egipto svarais, kitame- užsienio valiuta, bet svarbiausia - knygos, jų autoriai. Nustebino, kad seniausia išlikusi pasaulyje pagalbos sau knyga yra "Ptahotepo pamokymai", parašyta tarp 2500-ųjų ir 2400-ųjų metų prieš mūsų erą ir atrasta tik XIXa. viduryje ir kt.
  Tai knyga tiems, kurie myli knygą, skaitymą, domisi Egiptu. Man labai patiko.
 2. 80%
  Labai įdomus pasakojimas apie pirmojo šiuolaikiško knygyno įkūrimą Kaire, apie moteris versle, apie jų patirtus sunkumus ir sėkmes.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...