20%
20%

Kalėdinis megztinis

The Christmas Sweater

Glenn Beck

Vertinimas nėra galimas:
92% of 100
(įvertinimai 9)

EAN kodas: 9786090101490, ISBN kodas: 9786090101490, SKU: 000000000001107307, Puslapių skaičius: 208, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2011-10-21, Formatas: 19,8x12,5x2,1, Knygyne: 8.31, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Danguolė Žalytė

Ypatinga kaina 6,65 €
Knygyne 8,31 €

Sutaupote 1,66 € (20%)

Išparduota

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

 

Jei galėtum pakeisti gyvenimą ištrindamas didžiausias graužatis, sielvartus ir klaidas... ar pakeistum?

Garsus JAV radijo ir televizijos laidų vedėjas Glenn Beck knygoje „Kalėdinis megztinis“ kalba apie šeimą, tikėjimą ir atlaidumą, paauglystės prisiminimus, skaudžias gyvenimo pamokas ir tikrąją dovanų prasmę. Romane pasakojami įvykiai yra tikri, atskleidžiamos situacijos kviečia susimąstyti apie mūsų visų gyvenimą: ar tikrai žinome, kas jame svarbiausia?

 

Dvylikametis Edis labai laukė Kalėdų – mat be galo troško ir tikėjosi dovanų gauti dviratį. Tikėjosi, nors ir po tėvo mirties šeimos kepykla buvo uždaryta ir trūko pinigų, o gyvenimas tapo sunkesnis... Vis dėlto Edžiui atrodė, kad mama būtinai suras išeitį, ir tą stebuklingą šventinį rytą prie kuklios eglutės jis tikrai ras dovaną, apie kurią svajojo. Tačiau realybė pasirodė kitokia ir vietoj dviračio mama jam padovanojo megztinį. „Kvailą, šlykštų rankų darbo megztinį...“

Patyręs, kad norai ne visada išsipildo, įskaudintas ir per mažas suvokti, kas yra didieji gyvenimo turtai, tą Kalėdų rytą Edis pradeda nelengvą kelionę į brandą. Daugelį mėnesių teks kovoti su savimi – kovoje gelbės  paslaptingo kaimyno Raselo patarimai, – kol tamsūs debesys berniuko gyvenime išsisklaidys, ir jis pagaliau suvoks tikrąją paprastos motinos dovanos vertę...

 

„Nors prabėgo daug laiko, vos pamatęs megztinį, visada smarkiai susijaudindavau. Į jį įmegzta mano naivi vaikystė – mano didžiausios graužatys, baimės, viltys, neviltys – ir galop mano didžiausias džiaugsmas.“ (p. 7)

Pagalvojau, kad tai bus gražus pasakojimas apie vaikystę. Kam nepažįstamas prieškalėdinis dovanų ieškojimas namuose? Arba nusivylimas ir pyktis, kai norai nesipildo? Jaukios Kalėdos pas senelius? Knygoje rasite ne tik tai, bet ir dar daugiau. Nuostabius veikėjus: šmaikštų ir galvotą senelį („Senelis sugebėdavo mudu įvelti į įvairaus didumo bėdas, ir aš mėgaudavausi kiekviena kvailiojimo sekunde.“, p. 23), keistąjį išmintingą Raselą („Kas tu iš tikrųjų, Raselai?“,    p. 183), turtingą nuovokų berniuką („Dalykai, kurie yra rimti, tokie nėra, o dalykai, kurie neturėtų tokie būti, yra“, p. 125).

Į pasakojimą gražiai supinami vaikiški troškimai ir nusivylimai, prisiminimai apie mirusį tėtį: „Man septyneri. Tėtis surenka naują mano traukinį ir kiaurą dieną žaidžia su manimi – ir paprašytas niekada neatsisako pūškuoti.“ ( p. 43), barniai su mama: „Ketindamas nubausti mamą persistengiau, nuo jos žvilgsnio man plyšo širdis.“ (p. 82), santykiai su seneliais (ne tik šėlionės su seneliu, bet ir rimti pokalbiai, senelių rūpestis dėl anūko), turiningi, šiek tiek simboliški ir filosofiniai pašnekesiai su Raselu (arklio, audros, kas ir kuo esi temos). Gyvenimo išmintis knygoje perteikiama senelio, Raselo lūpomis („Be to, kai stengiesi padaryti laimingus kitus, pats daraisi laimingesnis.“ (137), „Tyla svarbi; tai vienintelis metas, kai girdi tiesos šnibždesį“ (p. 150) ir jų veiksmais.

Turinys, rodos, paprastas: berniukas trokšta per Kalėdas gauti dviratį, tačiau po eglute randa mamos megztą megztinį. Edis nusivilia ir supyksta, o neigiami jausmai veda į dar didesnę prarają... į tokią gilią sumaištį, iš kurios nebėra vilties išsikapstyti. Netekęs artimiausių žmonių Edis mylinčius senelius iškeičia į turtingo draugo kompaniją, tačiau tik meilė yra pastovi. Kad tai suvoktų, Edis turi sutikti keistąjį Raselą.

Knyga ne tik apie nelaimingą vaiką ir meilės galią. Visi žinome, kad pyktis ir nusivylimas nudažo pasaulį niūriomis spalvomis, tačiau ne iki galo suvokiame, kaip sunku yra priimti meilę, kokie užsispyrę kartais būname ir kaip stipriai laikomės to užsispyrimo. Kartais net mėgaujamės savo nelaime ir pykčiu. „Kaip įprasta dvylikamečiams, aš kvailai atsiskyriau nuo jos dar viena siena ir apsimečiau, kad neketinu nusileisti.“ (p. 75), „Nuslopinau kaltę pykčiu.“ (p. 82), „Pajutau, kad keičiuosi, persigandau, bet nežinojau, kaip sustabdyti permainas – beje, kuo toliau, tuo labiau nenorėjau.“ (p. 99), „Tą akimirką supratau, kad mano užsispyrimas galingesnis už jo gerumą.“ (p. 165) Tai ištraukos iš knygos, bet ar jos neprimena mūsų pačių išgyventų minčių ir jausmų? Juk mes, suaugusieji, kartais tokie panašūs į šį nelaimingą berniuką... Šis pasakojimas gali būti apie kiekvieną iš mūsų: visi esame patyrę nusivylimų, visi pykome... Ir tikrai kiekvienas mūsų bent kartelį gyvenime tikėjomės stebuklo.

Jei norite sužinoti, kas iš tikrųjų yra Raselas, suprasti, kad Edžio senelis ne tik melagis, bet ir išmintingas, mylintis vyras, paskaityti gero pasakotojo gerą pasakojimą – atsiverskite šią knygą. Beje, tikite Kalėdų stebuklu ar ne – pabaiga nustebins.

Knyga ne tokia ir didelė, bet pakankamai, kad beskaitant pradėtų snigti, o gal ir koks kitas stebuklas įvyktų...“

Emilija Merkytė

 

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 9)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga patiko, perskaičiau per tris prisėdimus. Įtraukianti ir verčianti pamąstyti.
 2. 100%
  Knyga greitai persiskaitė, o istorija labai sudomino. Knygą skaityti man patiko
 3. 100%
  Jautri, sentimentali ir pamokanti istorija. Negalejau sulaikyti asaru. 10 balu!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()