20%
20%

Kalifo rūmai: metai Kasablankoje

ISBN kodas: 9789986169727, EAN kodas: 9789986169727

The Caliph’s House: a Year in Casablanca

Tahir Shah

Vertinimas nėra galimas:
85% of 100
(įvertinimai 33)

SKU: 000000000002152410, EAN kodas: 9789986169727, ISBN kodas: 9789986169727, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 376, Leidimo metai: 2013-08-20, Formatas: 19x13x2,7, Knygyne: 8.49, Leidykla: Tyto alba UAB , Vertėjas: Rasa Rasa Drazdauskienė

Ypatinga kaina 6,79 € Knygyne 8,49 €

Sutaupote 1,70 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Tahiras Shahas (g. 1966 m.) – Londone gimęs anglų-afganų kilmės rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas. Užaugęs diplomatų ir intelektualų šeimoje, 2003 metais paliko Jungtinę Karalystę ir persikėlė į Maroką, Kasablanką, kur iki šiol su šeima ir gyvena. Tahiras Shahas yra parašęs devynetą knygų, paremtų keliaujant įgyta patirtimi, jo dokumentiniai filmai rodomi per National Geographic Channel, The History Channel.

Vaikystėje autorių žavėjo tėvo pasakojimai apie Maroką, apie senelį, kuris paskutiniuosius gyvenimo metus praleido Tanžere. Ieškodamas vietos, kur svarbiausia – šeima ir laisvė, kur nėra europietiško smulkmeniškumo ir saugumo, kur galima būti savimi ir kur viskas nutvieksta išsiilgtos saulės, o ne persmelkta angliškos drėgmės, Tahiras Shahas leidžiasi į avantiūrą. Įsigyja nepaprastai žavų, bet apgriuvusį namą Dar Kalifa – kalifo rūmus – Kasablankoje, išsiveža žmoną, mažą dukrytę ir trijų savaičių sūnelį ir pradeda naują gyvenimą. Tačiau jis nė nenumanė, kad nuostabiuose kalifo rūmuose jo lauks tarnai, kurie tvarkys šeimininko gyvenimą savaip, gausybė džinų, kuriems išvaikyti reikės daugybės egzorcistų... Kad Maroke viskas kitaip – kitos tradicijos, kiti papročiai, kitoks laiko suvokimas ir žmonių elgesys. Niekuo negalima tikėti, niekas nėra toks, koks atrodo. Rausvas glitėsis ant kambario sienos, pasirodo, yra paslaptingas sėkmę nešantis ženklas, o geriausi staliai... bepirščiai. Tahiras Shahas atkakliai stengiasi prisijaukinti Maroką, Kasablanką ir kalifo rūmus, o skaitytojui telieka pripažinti, kad nieko juokingesnio ir labiau jaudinamo už tas pastangas jam nėra tekę girdėti. Daugybė nuostabiausių istorijų – apie knygų siuntą iš Anglijos, apie vėžlio pirkimą, džinų išvarymą, plytelių klojimą – rytietiškai puošnios kaip tūkstantis ir viena naktis, išmintingos ir juokingos. Tai knyga, kurią skaitant Maroko saulė nejučia nušvis kiekvieno gyvenime.

 

– Ar jūs tikite džinais?

– Mais oui, be abejo, – atsakė ji.

Kol aš svarsčiau, ką čia atsakius, grafienė prakalbo:

– Pagyvenkite Maroke ilgiau, ir jie įsiskverbs jums į kraują. Gal jums tai nuskambės keistai, bet jie patys nusprendžia.

– Ką nusprendžia?

 – Nusprendžia, ar leisti jums jais patikėti, – atsakė ji.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 33)
TOP komentarai
 1. 100%
  Įdomi knyga apie kitokią kultūrą, islamiško tikėjimo ypatumai, kurie atsiskleidžia autoriui bandant susikurti svajonių namus. Labiausiai patikusi frazė " Vaikai - tai gyvenimas".
 2. 100%
  Labai gera pazintis su Maroko kultura ir paprociais. Knyga gerai skaitosi ir labai nenuobodu.
 3. 100%
  Labai smagi knyga. Puikiai perteikia Maroko šalies kultūrą.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...