50%
50%

Kaligrafas

ISBN kodas: 9786090136706, EAN kodas: 9786090136706

DER KALLIGRAPH VON ISFAHAN

Amir Hassan Cheheltan

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 4)

ISBN kodas: 9786090136706, EAN kodas: 9786090136706, SKU: 000000000001111530, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Vokiečių, Originalo kalba: Vokiečių, Puslapių skaičius: 296, Leidimo metai: 2019-04-25, Formatas: 23,5x14,3x2,6, Knygyne: 14.99, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Birutė Birutė Lipavičienė

Ypatinga kaina 7,49 € Knygyne 14,99 €

Sutaupote 7,50 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Vaizdingas ir subtiliai jaudinantis pasakojimas apie nenumaldomą troškimą gyventi, uždraustą meilę ir pastangas pabėgti nuo bado bei karo, apie skirtingų religinių krypčių susidūrimą ir islamo fundamentalistų kovą su vynu, muzika, šokiu, poezija bei joje glūdinčiomis tiesomis.
Po tėvo mirties tarp jo asmeninių daiktų aptiktas senovinis rankraštis tarsi perkelia pasakotoją į 1722 metų Iraną. Kelis amžius valdžiusi persų Safavidų dinastija pavertė savo sostinę Isfahaną gražiausiu pasaulyje miestu, jų palankumo siekė net turtingiausios Europos karalystės. Tačiau ilgainiui šacho galybei sumenkus prie miesto vartų stovinti laukinių afganų kariuomenė grasina jį užimti ir sunaikinti.
Rankraštyje pasakojama apie didžiojo Isfahano kaligrafo – seno sufijaus ir mistiko, dailiai perrašiusio didžiojo poeto Rumi veikalą, – vaikaitį Alahiarą. Mieste tikėjimo dogmas griežtai prižiūrintiems muloms Rumi knyga yra toks pat erezijos šaltinis kaip ir nedidelis kilimas, kuriame išausta pusnuogė moteris – prancūzė Mari Petit. Visi Isfahano vyrai dėl šio paveikslo eina iš proto, legendos apie jį audrina ir bręstančio Alahiaro vaizduotę.
Afganų apgulčiai užsitęsus ir pasibaigus maisto atsargoms mieste prasideda badmetis, žudynės tampa įprastiniu kasdienio gyvenimo elementu. Tačiau Alahiaras net ir sunkiausiomis akimirkomis išsaugo žmoniškumo kibirkštį. Jaunuolio širdyje liepsnojanti meilė neleidžia jam pasiduoti ir įkvepia jėgų kovai dėl išlikimo iki paskutinio atodūsio.
Amiras Hassanas Cheheltanas gimė Irano sostinėje Teherane, bet savo kūryba užsitraukęs režimo nemalonę su šeima persikėlė į Italiją. Nuo 2009 m. jau penkios jo knygos pasaulį išvydo vokiečių kalba. Paskutinio savo romano jis net nemėgino išleisti Irane, nes žinojo, kad dėl kūrinyje atskleidžiamo šiitų ir sunitų religinio konflikto bei meniškai nutapytų drąsių meilės scenų neišvengs cenzūros arba paprasčiausiai negaus leidimo.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Istorija nukelia į tuos laikus, kai dar tik buvo tobulinamas raštas, kuris vadinosi kaligrafija. Jaunasis Alahiaras turės išgyventi balansuodamas ties bado ir visiško nužmogėjimo riba, kai jau nebesvarbu bus ką valgyti, nes vienintelis noras yra numalšinti alkį bet kokia kaina. Kaip tokiomis aplinkybėmis išlikti žmogumi ir kas yra svarbiau ar bandymas išgyventi bet kokiomis sąlygomis ar noras išsaugoti, tai kas liko atminčiai nuo tėvo. Jaunuolis turi pasirinkti teisingą kelią tam, kad sugebėtų išsaugoti brangiausią turtą, senovinį rankraštį.
  Šioje istorijoje labiausiai žavi atsidavimas savo profesijai ir darbui. Norint būti savo srities profesionalu nesvarbu net alkis, svarbiausia yra tobulai išlavinta ranka, kuri plunksnos pagalba kuria stebuklus pavergsiančius visą pasaulį.
 2. 80%
  Įdomi, nukelianti į mažai žinomą laikotarpį.
 3. 80%
  Šokiravo ši knyga tautos kultūra, brutalumu, keistais papročiais ir žiaurumu. Patiko tik tas , kad susipažinau su kaligrafijos atsiradimo istorija ir praturtina žinias istorijos srityje.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...