Kas gyvena sode .

ISBN kodas: 9955085258, EAN kodas: 9789955085256

Down in the garden

Anne Geddes

EAN kodas: 9789955085256, ISBN kodas: 9955085258, SKU: 000000000001100609, Knygos formatas: Popierinė knyga, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 125, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2004-06-01, Formatas: 14x16, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Zita Marienė

Ypatinga kaina
8,52 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

“Kas gyvena sode” – tai kelionė po stebuklingą sodą, kuris iki tol buvo tik garsiosios fotografės Anne Geddes vaizduotėje. Daugybė kūdikėlių ir mažų vaikiukų (jauniausiam tebuvo pora dienų) per dvejus metus padėjo šiai knygai tapti tikrove. Visi jie dėl savo žavesio lengvai virto boružėlėmis, kamanėmis, ežiukais, sliekais ir kitais sodo gyventojais. Šį žavų ir unikalų fotografijų rinkinį papildo švelniai humoristinis tekstas ir puikus dizainas.
 “Kas gyvena sode” – dovana visiems, kurie myli gyvenimą ir vertina fantaziją.
 
Apie autorę:
Anne Geddes yra australų kilmės profesionali fotografė, gyvenanti Oklande, Naujojoje Zelandijoje.
Anne Gedde, Naujosios Zelandijos profesionaliosios fotografijos instituto tarybos narės, nepaprastos nuotraukos susilaukė tarptautinio pripažinimo ir kritikų įvertinimo.
Pasaulinėje rinkoje pasirodžius ne vienai sėkmingai publikacijai, kuri panaudojo kūrybiškas ir stilingas jos nuotraukas, Anne pelnė žymios vaikų fotografės vardą.
Anne ištekėjusi už savo verslo partnerio Kel, juodu turi du vaikus.
 
Autorės žodis:
Pastaruosius dvejus metus faktas, jog aš bandau parengti “sodininkystės” knygą, gražiai juokino šeimą ir draugus, nes jie žinojo mano požiūrį į triūsą sode.
Bet aš žinau, kokia esu. Neturiu jokio noro valandų valandas plušėti sode. Bet galiu jas smagiai praleisti sode  įsivaizduodama, kas jame dar galėtų vykti. Taip kilo šios knygos idėja – iš mano meilės gražioms gėlėms ir, aišku, mažiems žmogučiams! Nemanykite, jog aš nevertinu rūpestingai prižiūrimo ir išpuoselėto sodo (iš tiesų netgi patiktų tokį turėti), bet nejaučiu noro pati jo puoselėti!
Rengdama šią knygą, turėjau laimės susipažinti su daugybe puikių sodininkų, jie negailėjo man laiko, patarimų, anekdotų ir gėlių!
Jei reikėtų išskirti kurią nors šios knygos kompoziciją, sakyčiau, jog “Pegės sliekų ferma” buvo įsimintiniausia. Per pusę metų studijoje apsilankė 55 naujagimiai, aš juos fotografuodavau su kostiumais (pro angą lubose). Pasklidus gandui, žmonės iš visur ėmė važiuoti pas mane su naujagimiais, ir visi aliai vieno buvo įtraukti į galutinę kompoziciją, tiesa, daugelis per visą buvimą studijoje taip ir nepabudo. Tik buvo gaila, kad per fotosesiją nė vienas nenusižiovavo. O kaip norėjau “žiovaujančio slieko”!
Daugelis tamsiaodžių kamanių ir boružių, prisiglaudusių šiuose puslapiuose, buvo nufotografuotos studijoje San Franciske (taip pat keli meškiukai “Meškiukų iškyloje”, narcizas, kelios saulutės), nes norėjau tikrai daugiakultūrės knygos, o Naujojoje Zelandijoje sunku rasti kitataučių kūdikių.
Žmonės manęs dažnai klausia, kodėl taip mėgstu fotografuoti kūdikius ir kaip sugalvoju kompoziciją. Kūdikiai iš tiesų yra mano įkvėpimo šaltinis ir be jų neįsivaizduoju fotografijos meno. Iš kur ta nepaprasta meilė, negaliu pasakyti, nors seniai ieškau atsakymo. Tiek žinau, kad visi kūdikiai – savaip tobulos žmogiškos būtybės, ir turėtume negailėti joms laiko.
Turiu vilties, kad savo fotografijomis parodžiau kūdikių grožį ir žavesį. Mes, suaugusieji, turime kai kada sustoti ir į save, savo gyvenimą pažvelgti be nusistatymo ir su humoru, prisiminti, jog reikia branginti kasdieniškus gyvenimo dalykus, nes dažnai jie svarbiausi.
Iš dalies ši knyga – ir padėka motinoms. Dauguma jų tikrai nepaprastos. Kartais labai sunkiomis sąlygomis jos dirba nuostabų darbą, kurį plačioji visuomenė ne per daug vertina. Neseniai viename žurnale perskaičiau tokias eilutes: “Pasiryždama turėti kūdikį sutinki, kad tavo širdis visada bus su juo, ne tavo kūne”. Studijoje kasdien tenka bendrauti su daugeliu motinų, ir jos visos vertos didžiausios pagarbos. Nuostabi moteris Peggy Fleming, kaimynė, mūsų vyriausiai dukrai (kai jai buvo dveji metukai) papasakojo, kad lyjant visi elfai išlenda ant lapų, nes tik šitaip jie gali išsimaudyti. Kai kitą kartą lis, pažvelkite pro langą, ir tikrai juos pamatysite, jei žiūrėsite vaiko akimis. Vaikai tiki viskuo. Kai kam iš mūsų pasiseka suaugti neprarandant mokėjimo žvelgti mažylio akimis.
Kol rašiau šią knygą, kažkas pasakė skaitęs, jog elfai visą laiką palaiko ryšį su kūdikiais. Kokia puiki mintis! Jei netikite elfais ir fėjomis, tikriausiai nepatikėsite daug kuo šioje knygoje, tačiau ji buvo kurta ne tiems, kurie netiki stebuklingais dalykais.
Ši knyga – vaizduotės vaisius. Nesvarbu, kiek jums metų, tikiuosi, kad bus smagu keliauti šiais puslapiais nors perpus taip, kaip man buvo smagu juos kurti, kad nežiūrėsite rimtai į mano patarimus sodo klausimais ir kad paskui pažvelgsite į sodus (ir  gyvenimą!) visiškai kitaip. O svarbiausia – kad pasijuoksite!

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...