KAUNAS. Istorija, praeitis, dabartis

ISBN kodas: 4771558401705, EAN kodas: 4771558401705

Nėra Autoriaus

EAN kodas: 4771558401705, ISBN kodas: 4771558401705, SKU: 000000000001107254, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 167, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2006-07-01, Formatas: 22,6x22,5x1,7, Leidykla: Šviesa

Ypatinga kaina
17,15 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

 
Albumas skiriamas Kauno istorijai nuo seniausių miesto kūrimosi laikų, jo kultūrai, žymiems tarpukario Lietuvos istorijos įvykiams, vykusiems laikinojoje sostinėje, ir vėlesniems miesto gyvavimo laikotarpiams apžvelgti.
Skaitytojas supažindinamas su miesto ir jo prieigų archeologiniais tyrimais, tvirtove ir karine įgula, Kaunu nepriklausomoje Lietuvoje, prezidentais, rezidavusiais tarpukario prezidentūroje, taip pat pateikiama duomenų apie žymius kultūros, meno, literatūros veikėjus, gyvenusius ir kūrusius Kaune, pristatomi lankomiausi Kauno muziejai, visai Lietuvai žinomi teatrai, aktoriai, režisieriai. Didelis dėmesys leidinyje skiriamas Kauno bažnyčioms, Pažaislio architektūriniam ansambliui, tradiciniams miesto renginiams. Šalia pramonės istorijos pateikiama informacijos apie Kauno parkus, natūralistinės tematikos muziejus, žymius sportininkus, garsinusius pasaulyje ne tik miesto, bet ir Lietuvos vardą. Šalia teksto skaitytojas ras unikalių istorinių fotografijų, žemėlapių, kartoschemų.
Leidinys skiriamas jaunimui, miesto svečiams ir visiems, kurie domisi Lietuvos kultūra ir miestų istorija.
 

 
Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Kaunas minimas 1361-aisiais, Kryžiuočių ordinui ruošiantis pulti Kauno pilį. Per tuos daugiau nei 600 metų Kaunas plėtėsi, keitėsi jo ribos, gausėjo urbanizacijos ženklų, formavosi savitas miesto architektūrinis vaizdas, augo bendruomenė su savo mentalitetu ir papročiais, kūrėsi mokslo institucijos, miesto infrastruktūra.
Nepriklausomybės metais Kaunas, kaip laikinoji sostinė, atliko išskirtinį vaidmenį Lietuvos valstybingumo istorijoje: čia rezidavo pirmieji valstybės prezidentai, dirbo ministerijos, veikė centriniai Lietuvos bankai, kūrėsi pirmosios lietuviškos aukštojo mokslo institucijos.
Šiam nepaprastam miestui, jo dramatiškai istorijai, jo šviesuoliams ir naujosios Lietuvos pagrindus dėjusiam tarpukario elitui, išblaškytam karo ir pražuvusiam per okupacijas, ir skiriame šią knygą.
 
Leidėjai
 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...