Keturios sienos ir stogas. Sudėtinga paprastos profesijos prigimtis

ISBN kodas: 9786098198478, EAN kodas: 9786098198478

Four Walls and a Roof: The Complex Nature of a Simple Profession

Reinier de Graaf

ISBN kodas: 9786098198478, EAN kodas: 9786098198478, SKU: 000000000002188776, Puslapių skaičius: 560, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2022-01-31, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21x14x3,4, Knygyne: 23.29, Vertėjas: Mantė Zagurskytė-Tamulevičienė, Leidykla: Leidykla ,,Lapas", VšĮ

Ypatinga kaina
18,64 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Keturios sienos ir stogas: sudėtinga paprastos profesijos prigimtis

Pasaulinį pripažinimą pelnęs olandų architektas, „Office for Metropolitan Architecture“ (OMA) partneris Reinieras de Graafas savo 44-iose esė leidžia pažvelgti, ką iš tiesų reiškia būti architektu šiuolaikiniame pasaulyje. Ko neišmoko studijos, kodėl, kalbant apie architektūrą, negalima nekalbėti apie politiką ir su kokiu galvos skausmu susiduria architektai, kad ir kur imtųsi darbo: Londone ar Dubajuje, Berlyne ar Atlantoje?

Kvestionuodamas mitus apie architektus bei architektūrą, kritiškai apmąstydamas idealistines XX a. modernizmo teorijas, atkreipdamas dėmesį į procesus ir asmenybes, dažnai liekančias istorijos paraštėse, šioje knygoje de Graafas – talentingas architektas – atsiskleidžia ir kaip ne ką mažiau talentingas eseistas. Nesistengdamas niekam įtikti, de Graafas rašo atvirai ir drąsiai. Prajuokindamas, papiktindamas, kviesdamas polemizuoti, o kartais, regis, nustebindamas ir save patį: kokia vis dėlto sudėtinga paprastos profesijos prigimtis.
 
Itin politiškoje ir atsargioje architekto profesijos aplinkoje knyga „Keturios sienos ir stogas“, kurioje išverčiama krūva nešvarių architektūros pasaulio skalbinių, yra netikėta, gaivi ir labai reikalinga.
– architektas Andrius Ropolas

Plačiąja prasme architektūra – pradedant nuo butų ar namų, kuriuose gyvename, kiemų, kurių takus miname prasilenkdami su kaimynais, viešųjų erdvių, kur mezgasi mūsų santykiai su kitais, ir baigiant nuostabiausiais paminklais, žadinančiais pasididžiavimą ar troškimą keliauti – formuoja mūsų sielą, santykį su aplinka, miestu ir yra viena svarbių gijų mūsų socialiniame audinyje. Esu įsitikinęs, kad nemaža dalis šiandienos aistringiausių konfliktų dėl viešųjų erdvių, paveldo (ne)saugojimo, naujų statybų ir t. t. įsiplieskia dėl menko visuomenės architektūrinio raštingumo. Ši de Graafo knyga yra vertinga ne tik kaip proga dirstelėti į architekto darbo užkulisius, bet ir kaip edukacinė priemonė, ugdanti gebėjimą skaityti savo miestą įžvelgiant ne tik keturias sienas ir stogą, tačiau ir filosofiją, kuriančią miesto veidą. 
– publicistas Donatas Puslys

APIE AUTORIŲ
Reinier de Graaf – vieno įtakingiausių pasaulyje architektūros biurų „Office of Metropolitan Architecture“ (OMA) partneris, pasaulinį pripažinimą pelnęs Nyderlandų architektas, kurio projektų įgyvendinta visame pasaulyje: nuo gimtųjų Nyderlandų iki Šiaurės Europos, nuo Jungtinės Karalystės iki Vidurinių Rytų. De Graafas yra pripažintas ne tik kaip praktikas, bet ir kaip teoretikas, parodų kuratorius. Dėsto Harvardo ir Kembridžo universitetuose.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...