20%
20%

Klara

Agnė Žagrakalytė

SKU: 000000000002159985, EAN kodas: 9786094660702, ISBN kodas: 9786094660702, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 152, Leidimo metai: 2014-11-24, Formatas: 22,2x15,1x1,7, Knygyne: 1.89, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina 1,51 € Knygyne 1,89 €

Sutaupote 0,38 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Agnė Žagrakalytė (g. 1979) – viena įdomiausių jaunosios kartos rašytojų. Yra išleidusi du eilėraščių rinkinius („Išteku“, 2003, „Visa tiesa apie Alisą Meler“, 2008 ) ir romaną „Eigulio duktė: byla F 117“ (2013), jis pelnė Jurgos Ivanauskaitės ir Patriotų premijas, buvo įtrauktas į 2013 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.


Jaunos merginos, gimusios ir užaugusios Lietuvoje, bėgusios nuo skurdo ir pažeminimo, apkeliavusios pusę pasaulio, gyvenimo istorija.  Pasakojama A. Žagrakalytei būdingu sodriu poetišku stiliumi. Nepaprastai gyvai piešiami vaizdai, sodrūs charakteriai, greitai keičiasi įvykiai. Daug aštrių epizodų.


Įvykiai knygoje keičiasi greitai, epizodai dėliojami tartum komiksuose pasaulyje – iš pradžių piešiami neaiškūs, bet nerimą keliantys siužeto kontūrai, vėliau ima ryškėti veikėjų paveikslai, charakteriai, galiausiai pasipila spalvos, ryškios ir sodrios, tekstas ima srūti su gaivališka energija. Pati autorė šį kūrinį vadina literatūriniu bande dessinée, komiksu.


Skirta tiems, kurie mėgsta modernią literatūrą.  Istorija, kuri pasakojama, gali patraukti daugelį – šiuolaikinio jauno žmogaus drama, pasakojimas apie tai, kaip vaikystės traumos gali suluošinti asmenybę, daryti įtaką jo charakteriui ir gyvenimui. Sunki vaikystė, nemeilė, emigracija, tada bloga kompanija, dideli pinigai, galiausiai – bėgimas, teismai... Bet stilius, primenantis pieštus komiksus, - nėra labai įprastas, reikia skaityti įdėmiai. Beje, istorija, kurią autorė įvardina kaip „baisią ir kruviną pasaką ne vaikams“, baigiasi laimingai!


Vaizdingas pasakojimas, meistriškas stilius. Įtraukia akimirksniu, perskaityti galima per vieną vakarą.


Klara – mergaitė, gimusi ir augusi Lietuvoje, suvargusi paauglė: pagalbinė mokykla, ligoninės, alkis, skurdas ir pažeminimas, vienišumas...Klara – mergina, išlėkusi gyventi pas motiną ir patėvį švedą į tolimą Suomijos salą: atsitiktiniai darbai, salsos klubas, komiksų piešimo pamokos, nauji draugai, meilė... Klara – jauna moteris, keliaujanti po pasaulio didmiesčius: pluoštai grynųjų, deimantai, balti kostiumai, striptizo klubai, raudonųjų žibintų kvartalai, kokaino pėdsakas, truputis kraujo...Klara – bėganti ir bėganti. Prisiglaudusi Ardėnuose pas senutę bulgarę, ji piešia savo gyvenimo bande dessinée – baisią pasaką ne vaikams.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
  1. 20%
    Tiesą sakant, ši knyga ne tik, kad nepatiko, tiesiog erzino. Kažkoks bandymas tarytum pamėgdžioti A. Škėmos "Baltą drobulę", kai mintys padrikos, viena su kita nesusijusios, kažkur vaikščiojančios skirtingomis pusėmis, tik, sakyčiau "Klara" yra grynų gryniausias nesusipratimas. Lyg ir įmanoma užčiuopti taip būdingas lietuvių literatūrai melancholijos gyslas, bet tik tiek. Nusivyliau.
  2. 20%
    Nesupratau praktiškai nieko. Nepatiko.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...