AL Holdingo generalinis direktorius Irmantas Švažas rekomenduoja

AL Holdingo generalinis direktorius Irmantas Švažas rekomenduoja

Richard Overy „Antrasis pasaulinis karas. Iliustruotas istorijos vadovas“

Kaip vakar, taip ir šiandien mūsų visuomenė susiduria su dideliu iššūkiu: spręsdami kasdienines problemas mes paskęstame jose ir pamirštame įvertint tą gėrį ir grožį, kuris mus supa šiandien. Tačiau žmogaus protas vieną dieną nubunda ir būtinai atranda tinkamą akimirką, prisimint tas geriausias dienas, kurios jau liko praeityje. Skaudu, tačiau dauguma iš mūsų, šiuolaikinėje industrinėje visuomenėje, taip ir gyvename: šiandien sprendžiame buitines problemas, o rytoj gailimės, jog tinkamai neįvertinom to, kas mus supo ir ką turėjome vakar.

Ne išimtis yra ir TAIKA. Rodos, dar taip nesenai kai kurių mūsų Tėvai ir daugelio mūsų Seneliai su ašaromis akyse prisimindavo 40-uosius metus bei su didele viltimi pasakodavo apie šiandienos Taiką. Deja, bet pastarųjų metų pasaulio įvykiai liudija, jog Taika vieną dieną mums gali virsti tik ta akimirka, kurią beliks prisiminti (jeigu pavyks)...

Artėjant Antrojo pasaulinio karo metinėms kiekvienam iš mūsų būtų pravartu pažvelgti į praeities puslapį, į skaudžias politines klaidas, į žiaurias žmogaus gyvenimo istorijas, kurias patyrė Jūsų ir mano artimieji prieš 70 metų.
Ir galbūt, vartydami knygą „Antrasis pasaulinis karas. Iliustruotas istorijos vadovas“, mes dar labiau pamilsime Taiką Žemėje!