Interviu su Jamie Oliveriu

Interviu su Jamie Oliveriu

Koks buvo pats pirmas jūsų „eksperimentas“ virtuvėje? Ar pavyko? (Jovita Trainavičiūtė, Vilnius)

Jamie Oliver: KAI MAN BUVO SEPTYNERI, JAU PADĖDAVAU SAVO TĖVUI JAM PRIKLAUSANČIO BARO VIRTUVĖJE , NORS TO IR NEPAVADINČIAU EKSPERIMENTAVIMU. KAI MAN SUKAKO VIENUOLIKA, PABANDŽIAU PATS IŠKEPTI VIŠČIUKĄ IR MAN TAI TIKRAI PUIKIAI PAVYKO, TAD GAL TAI IR BUVO PIRMASIS KARTAS.
Kodėl nusprendėte tapti virėju ir kaip į šį jūsų sprendimą reagavo šeima? (Indrė Ladygaitė, Vilnius)
J.O. TIESĄ SAKANT, IŠSKYRUS STALIAUS DARBUS, MOKYKLOJE MAN NELABAI SEKĖSI. TAČIAU ŽINOJAU, KAD MĖGSTU GAMINTI. UŽAUGAU APLINKOJE, KUR ŠIS POMĖGIS TIESIOG ĮAUGO Į KRAUJĄ. TAD NENUOSTABU, KAD UŽAUGĘS NUSPRENDŽIAU TAPTI VIRĖJU. MANO TĖVAI LABAI PALAIKĖ ŠĮ SPRENDIMĄ. JIE VISUOMET MANE PALAIKO. JIE PUIKŪS ŽMONĖS.
Kokia kurioziškiausia situacija jus ištiko virtuvėje? (Eglė Dzingeliauskienė, Kaunas)
J.O. PER TIEK METŲ KURIOZŲ BUVO DAUG, TAČIAU ŽINOMIAUSIAS – KAI NUSPRENDŽIAU PAGAMINTI SAVO ŽMONAI (TUO METU DAR NEBUVOME SUSITUOKĘ) DŽIULSEI ROMANTIŠKĄ VAKARIENĘ. TUOMET MAN ATRODĖ, KAD BŪTŲ GERA MINTIS, JEI GAMINČIAU MAISTĄ NUOGAS, TAČIAU NUSIDEGINAU VIENĄ LABAI JAUTRIĄ VIETĄ. TIKRIAUSIA SUPRANTATE, KĄ NORIU PASAKYTI.
Koks patiekalas jums sukelia gražiausius vaikystės prisiminimus? (Aldona Steponavičienė, Alytus)
J.O. MANO MAMOS KEPTAS VIŠČIUKAS SU PAGARDAIS – SKANIAUSIAS PASAULYJE PATIEKALAS. NET KAI PAS JĄ LANKAUSI DABAR, VIEN ŠIO PATIEKALO AROMATAS MANE SUGRĄŽINA Į VAIKYSTĘ.
Ką gamintumėte, jei norėtumėte, kad jus pamiltų? (Eglė Dzingeliauskienė, Kaunas)
J.O. VISKAS LABAI PRIKLAUSO NUO ŽMOGAUS, KURIAM GAMINČIAU: JUK NE ITIN PATIKTUM VEGETARUI, PATIEKĘS KIAULIENOS KEPSNĮ. MANO ŽMONAI LABAI PATINKA TUNO SALOTOS, TAD ŽINAU, KAD JI LABAI NUDŽIUGS JŲ GAVUSI.

Kaip manote, kodėl žmonėms nepatinka gaminti? Kodėl jie tam neranda laiko? (Indrė Ladygaitė, Vilnius)
J.O. MANAU, JIEMS TIESIOG TRŪKSTA ŽINIŲ IR GALBŪT KAI KURIE ŠIEK TIEK BAIMINASI IMTIS TOKIOS VEIKLOS. TIESĄ SAKANT, VIRTUVĖS BIJOTI VISAI NEREIKIA. JEI NEMOKATE GAMINTI, PAGALVOKITE, KURIS JŪSŲ BIČIULIS GALĖTŲ JUMS PAGELBĖTI, PARODYDAMAS KELETĄ PAPRASTŲ DALYKŲ. PASIDOMĖKITE RECEPTAIS SVETAINĖJE WWW.JAMIEOLIVER.COM IR GALBŪT RASITE KĄ NORS, KĄ NORĖTUMĖTE PAGAMINTI.
Visada žavėjausi Jūsų sugebėjimu pabarstyti prieskoniu tiek, kiek reikia. Tačiau ar yra tokie keli prieskoniai, kurie visiškai „nedraugauja“ ir gali netgi sugadinti patiekalą, jei juos naudoji kartu? (Jurgita Valionienė)
J.O. YRA KELETAS PRIESKONIŲ, KURIŲ GAL IR NEREIKĖTŲ NAUDOTI DRAUGE: KAI KURIOS ŠVELNAUS SKONIO ŽOLELĖS TIESIOG PRANYKTŲ STIPRESNIŲ PRIESKONIŲ ŠEŠĖLYJE. LAIKYKITĖS RECEPTUOSE NURODYTŲ INSTRUKCIJŲ IR VISKAS BUS GERAI.
Gal galėtumėte apibūdinti keletą esminių maisto gaminimo principų, kurie padėtų kiekvienam pasigaminti skanaus maisto savo namuose? (Indrė Ladygaitė, Vilnius)
J.O. NET NEŽINAU, AR YRA KAŽKOKIE ESMINIAI MAISTO GAMINIMO PRINCIPAI, TAČIAU VISUOMET SAKAU, KAD PRADEDANTIEJI NETURĖTŲ IMTIS LABAI SUDĖTINGŲ RECEPTŲ. BE TO, REIKĖTŲ ĮSIGYTI KELETĄ GERŲ ĮRANKIŲ, PAVYZDŽIUI KOKYBIŠKĄ „TEFAL“ KEPTUVĘ, DARŽOVIŲ SKUSTUKĄ, GERUS PEILIUS. KOKYBIŠKI VIRTUVĖS ĮRANKIAI TIKRAI PADEDA GAMINTI. IR DAR – NEPANIKUOKITE, JEI KAŽKAS NESISEKA. TIESIOG ATSIPALAIDUOKITE IR PRADĖKITE VISKĄ NUO PRADŽIŲ.

Ar galėtumėte pasidalinti savo pačiu mėgstamiausiu receptu? Būtu puiku, jei galėtumėte pateikti nesudėtingą receptą. (Indrė Ladygaitė, Vilnius)
J.O. GERIAUSIA BŪTŲ, JEI APSILANKYTUMĖTE SVETAINĖJE www.jamieoliver.com. JOJE RASITE ĮVAIRIAUSIŲ RECEPTŲ IR GALĖSITE IŠSIRINKTI TĄ, KURIS PATIKS LABIAUSIAI. MAN PATINKA LABAI DAUG RECEPTŲ, TAD KALBĖDAMI APIE JUOS PRALEISTUME VISĄ DIENĄ.
Ar esate ragavęs lietuviškų patiekalų? Jei taip, ar patiko (nepatiko)? Kodėl? Jei neragavote ar norėtumėt paragauti? (Gintaras Jusas)
J.O. NEMANAU, KAD BŪTŲ TEKĘ, TAČIAU ESU VISUOMET PASIRUOŠĘS IŠBANDYTI KĄ NORS NAUJO, TAD GAL VIENĄ DIENĄ JŲ IR PARAGAUSIU.

Įdomiausiu klausimu Jamie Oliveris išrinko Aldonos Steponavičienės iš Alytaus klausimą (Koks patiekalas jums sukelia gražiausius vaikystės prisiminimus?). Klausimo autorė galės išsirinkti dovanų vieną iš Oliverio knygų! Sveikiname!