Interviu su Makaliumi

Interviu su Makaliumi

Indrutė Baubonytė: Kas tave patį paskatino keliauti? Kaip pradėjai? Nuo ko? Kaip sugalvojai imtis tokio verslo? (čia truputį ne vienas klausimas... )

 
Makalius: Keliauti mane paskatino dar mokykloje, kai pirmą kartą išvykau su klase į ekskursiją po Latviją, noras pažinti kitas šalis nuo to tik ėmė didėti. O apie verslą niekada nemąsčiau, darau tai, ką mėgstu, o kaip eisis toliau – pamatysime.

Lina Bučinskaitė: Esate išmaišęs daug šalių. Pagal ką renkatės, į kurią šalį keliauti?

Makalius: Niekada nesivadovauju principu išmaišyti kuo daugiau šalių, aplankyti tas vietas, kuriose nesu buvęs. Man patinka grįžti į tas pačias šalis – Ispanijos, Graikijos salas. Maljorkoje esu buvęs tris kartus, Gran Kanarijoje – dukart. Mėgstu grįžti todėl, kad žinau, jog vieno apsilankymo metu visko pamatyti tikrai neįmanoma. Pirmenybę teikiu Graikijai, Ispanijai. Pagal tai planuoju savo atostogas.  

Milda Milvydaitė: Kaip pigiausiai nusigaut į mėnulį ir kada jau ten lėksi? 

Makalius: Pigiausia yra į mėnulį keliauti nakties metu – sapnuojant  O vietos man kol kas ir ant žemės pakanka, tad artimiausiu metu pigių skrydžių į mėnulį ieškoti nežadu 

Eugenija Kijauskienė: Kuri kelionė patiko labiausiai? O kas apmoka tas keliones? Nes be pinigų nepakeliausi. O tu jau tiek apkeliavęs. 

Makalius: Anksčiau prie kiekvienos kelionės prisidėdavo mano tėvai, močiutė, senelis, teta. Dabar už keliones moku pats, o keliaujant pigiai ir mokant susiplanuoti išlaidas juk labai didelių pinigų neprireikia. Labiausiai man patiko atostogos Sicilijoje, kai vykome į savanoriavimo stovyklą ir atstatinėjome archeologinę vietovę.

Irma Mile: Kokia pigiausia, bet pati įsimintiniausia kelionė (turiu omenyje pažintinę kelionę)?

Makalius: Negaliu išskirti vienos pigiausios kelionės. O pigiausiai esu mokėjęs 10 litų už skrydį iki Londono. Deja, dabar tokių akcijų jau nebūna.

Marius Dijokas: Ar įmanoma į vieną knygą sutalpinti įspūdžius, kelionių patarimus ir kitą naudingą informaciją? Galbūt pirmajai knygai tapus „bestseleriu“, Rimvydai, pagalvosi ir apie antros knygos pasirodymą? O gal rašytojo duona pakankamai sprangi? Kas buvo sudėtingiausia rašant knygą?

Makalius: Žinoma, į vieną knygą visko sutalpinti neįmanoma. Tačiau labai labai stengėmės kartu su redaktore bent trumpai paminėti viską, ko gali prireikti besiruošiant kelionei ar jau keliaujant po užsienį. Dar nepasirodžius pirmajai knygai jau ėmiau mąstyti apie antrosios pasirodymą – turiu labai daug minčių, apie ką dar galima būtų papasakoti visiems skaitytojams. 
Makalius: Sudėtingiausia rašant buvo atsidurti skaitytojo pozicijoje ir mąstyti, ko dar gali trūkti knygoje, bei stengtis paminėti viską, ko reikia ruošiantis kelionei.

Donata O'donata: Į kokią šalį daugiau nebesinorėtų grįžti ir kuri paliko visiškai priešingą įspūdį nei buvai susidaręs prieš vykstant į ją?

Makalius: Man nepatinka Italijos žemyninė dalis. Net negaliu paaiškinti, kodėl. Labai nemėgstu Romos, nors visi kiti ją dievina. Deja, po pirmojo vizito nelikau sužavėtas šia Italijos sostine ir net apsilankius joje dar tris kartus nuomonė nepasikeitė – Romoje nesijaučiu jaukiai.

Sonata Ridzvanavičiūtė: Turbūt nesuklysiu sakydama, kad kelionių eksperto profesija yra jums lyg Dievo dovana? Juk kelionės jums turbūt reiškia daugiau negu vien profesiją? Ar tiesa, kad iš kelionių galima parsivežti ne tik įspūdžių visam gyvenimui, bet ir naudingos patirties, kurią galima pasidalinti su kitais kelionių entuziastais?

Makalius: Aš bijau save vadinti kelionių ekspertu, nes kuo labiau domiuosi turizmo subtilybėmis, tuo labiau išsigąstu – juk dar tiek daug visko nežinojau ir nežinosiu! Kelionės man niekada nereiškė profesijos – tai pomėgis, ir nenorėčiau, kad kelionės taptų mano darbu. Juk tada nebebūtų malonumo leistis į kelionę. Visada buvau įsitikinęs, kad keliaudamas žmogus tobulėja – visomis prasmėmis.
 
Indrė Andrijauskienė: Labai tikiuosi, kad vis daugiau atsiras jaunimo, kuris sau darbą susikurs pats. Iš savo pomėgio. Pavyzdys įkvepiantis  Klausimas būtų: Koks miestas yra tas, kurį turi pamatyti kiekvienas?

Makalius: Ačiū už gražius žodžius. Visi turi pamatyti Paryžių ir įsitikinti, kad filmuose jis pernelyg romantiškai „nupieštas“ – o tada jau spręsti, patiko jis ar ne 

Vilma Jatkauskienė: Kokia buvo pati baisiausia kelionė, palikusi ne itin gerų įspūdžių?

Makalius: Tai buvo kelionė į Maljorką, kai dėl streiko buvo nutraukti visi skrydžiai į Ispaniją, ir mes užstrigome Paryžiaus oro uoste daugiau nei parai...

Jonas Paunksnis: Kaip manai, ar turi perspektyvų kelionių agentūros? Žmonės juk vis daugiau keliauja savarankiškai.

Makalius: Visada kelionių agentūros turi perspektyvų, nes daugeliui žmonių jų vis dar reikia. Kontaktas su kelionių konsultantu akis į akį daugeliui yra labiau prie širdies už kelionės užsakymą internetu.

Rima Vaniarchina: Kodėl pasivadinote ,,Makaliumi“?

Makalius: Tai yra labai ilga istorija; ir labai baisu ją visiems viešinti. Prie progos Jums asmeniškai papasakosiu 

Edita Žiogaitė: Labas, ko tau dar trūksta, kad ateitų tas metas, kai nebeapsiribosi vien šiuo žemės pusrutuliu ir ateis laikas P. Amerikai, Australijai, N. Zelandijai?.. 

Makalius: Pinigų!  Būtent šis visai paprastas dalykėlis man neleidžia iškeliauti į dešimtis tūkstančių kainuojančias keliones...


Nuoširdžiai ačiū visiems už klausimus, buvo labai įdomu į juos atsakinėti