Keliautoja Evelina Savickaitė rekomenduoja

Keliautoja Evelina Savickaitė rekomenduoja

Knygos „Iter vitae arba gyvenimo kelionė“ autoriai Evelina Savickaitė ir Karolis Kazlauskis aplink pasaulį keliavo kartu.

Keliaudami aplink pasaulį su savimi nešėmės tik būtiniausius daiktus, tačiau kuprinėje turėdavome nors po vieną knygą. Godžiai sukrimtę savo, nors šviesos gaudavome tiek, kiek saulė tądien atseikėdavo, apsimainydavome. Kiekvienas turime savo įkvėpimo šaltinius ar knygas, kuriose galime pramirkti valandų valandomis. Tiesa, su mumis jau taip pat galite keliauti knygos puslapiais „Iter Vitae, arba Gyvenimo kelionė “.

Evelina Savickaitė:

Clarissa Pinkola Estez "Bėgančios su vilkais" - tai viena iš tų knygų, kurią skaitydama skirtingais gyvenimo etapais, galiu iš naujo atrasti save. Vienas po kito nukrenta visi kiautai ir odos, lieku tik aš ir kūrybiškasis pradas, o laisvinanti jėga veržte veržiasi veikti.
Rašytojos pasakos, mitai, legendos ir psichologiniai svarstymai nulenda į slapčiausias, šešėliuose užmigusias vietas, ten, kur kasdienybėje šiukštu nelįsčiau.

Fiodoro Dostojevskio romanai buvo ilga, sunki kelionė į personažų jausmų pasaulį ir to meto visuomenę, sykiu tai buvo kelias į save ir aplinką, atsikartojančią ir šiandien. "Idiotas", "Broliai Karamazovai", o ypač "Nusikaltimas ir bausmė" - užsispyrusiai krimtau originalo kalba, gniaužydama megztinio kampus, kramtydama lūpą.

Apie atvirai neiškalbėtą jausmų pasaulį, subtiliai atskleistus vidinius virdulius meistriškai kalba anglų rašytoja Džeinė Osten (Jane Austin).
Išskirti galėčiau romaną "Puikybė ir prietarai", tačiau ir kiti kūriniai tikrai verti dėmesio.

Pastaruoju metu buvau įkritusi į Margaret Atwood ir Džordžo Orvelo vizionieriškus romanus, psichoterapeuto egzistencialisto Irvino D. Jalomo ("Terapijos dovana" ar "Žiūrėti į saulę: kaip įveikti mirties baimę") bei Jurgos Ivanauskaitės knygas. O kelionėje asmeninis atradimas, puikiai tikęs augančiam vidui - tai Skoto Peko (Scott Peck) knyga "Nepramintuoju keliu".