Keliautojas Karolis Kazlauskis rekomenduoja

Keliautojas Karolis Kazlauskis rekomenduoja

Knygos „Iter vitae arba gyvenimo kelionė“ autoriai Evelina Savickaitė ir Karolis Kazlauskis aplink pasaulį keliavo kartu.

Keliaudami aplink pasaulį su savimi nešėmės tik būtiniausius daiktus, tačiau kuprinėje turėdavome nors po vieną knygą. Godžiai sukrimtę savo, nors šviesos gaudavome tiek, kiek saulė tądien atseikėdavo, apsimainydavome. Kiekvienas turime savo įkvėpimo šaltinius ar knygas, kuriose galime pramirkti valandų valandomis. Tiesa, su mumis jau taip pat galite keliauti knygos puslapiais „Iter Vitae, arba Gyvenimo kelionė “.

Karolis Kazlauskis

Viena iš vertingiausių knygų mano gyvenime - tai Henrio David Thoreau knyga "Voldenas, arba Gyvenimas miške". Tai laike neblėstanti išmintis, parodanti, kiek žmogui mažai tereikia. Sieju šią knygą su mūsų kelione aplink pasaulį, nes atradome nemažai bendrumų su rašytojo išgyvenimais - sustojimas bėgime, požiūris į gyvenimą kitu kampu, priartėjimas prie gamtos. Nors autorius aprašo XIX amžiuje išgyventus potyrius, jie tokie pat aktualūs šios dienos skaitytojui.

Man svarbus buvo ir Hermano Hesės "Stepių vilkas" romanas, nes savyje atsekiau eilę panašių personažo potyrių. Tai žmogaus vertybių kova su aplinkos iššūkiais, aitri ir mano asmeninėje pasaulėjautoje.

Paulo Koeljo (P. Coelho) "Alchemikas" vis dėlto taip pat svarbi knyga, o veikiau pasaka, kurioje išmintis pateikta žaismingai. Nukeliavęs su piemeniu, atpažinau ir iš naujo įsivardinau, kas yra svarbu.

Viktoro Franklio "Žmogus ieško prasmės" knygos galima imtis tada, kai gyvenime tampa sunku pasimetus tarp dalykų, kai reikia ieškoti prasmės, kuri išves tave į priekį.