Knygos, pasiilgusiems kelionių: nukels į tolimiausius kraštus

Nors šiemet galime keliauti kur kas mažiau nei norėtųsi, atrasti kitų šalių kultūrą, maistą, architektūrą, istoriją, galima ir knygų puslapiuose. Leidykla „Alma Littera“ pristato 4 knygas, kurios pravers keliautojams ir ne tik.

 

Charlotte Betts „Pamirštų svajonių rūmai“

Knygoje pasakojama istorija apie1798-uosiu, kai britai viešpatauja Indijoje. Jauna moteris Beatrisė Sinkler neseniai tapo našle ir bėgdama nuo finansinių bėdų Anglijoje grįžo į gimtąjį kraštą – Haidarabadą. Prisiglaudusi pas brolį ir jo naująją šeimą, moteris bando iš naujo susikurti save bei atrasti gyvenimo džiaugsmą. Naujieji jos namai – kadaise prabanga žėrėję Jahanaros Mahalo rūmai, dabar skaičiuojantys paskutiniuosius savo metus ir slepiantys seniai pamirštas paslaptis. Įgijusi rūmų ponių pasitikėjimą Beatrisė sugalvoja idėją, kaip juos prikelti... Tik ar ji gali tikėtis visų aplinkinių pagalbos? Ar neįklius ji į pavydžios konkurentės rezgamas pinkles? Tuo metu visai šalia Jahanaros Mahalo sienų telkiasi prancūzų ir britų pajėgos, norinčios pasiglemžti Indijos turtus. Rūmų ir jų gyventojų likimas pakimba ant plauko. Šių dramatiškų įvykių sūkuryje Bitė sutinka vaikystės draugą Harį, kuris priverčia jos širdį tankiau plakti...

 

Alan Brennert „Molokajo salos dukra“

Japono ir havajietės duktė Ruta Utagava dalį vaikystės praleido vienuolių prižiūrimoje prieglaudoje Honolulu saloje. Mergaitė gimė kitoje Havajų salyno dalyje – Molokajyje, kur veikė raupsuotųjų kolonija. Sulaukusią penkerių, Rutą įvaikina japonų šeima. Naująją jos šeimą netikėtos aplinkybės nubloškia į saulėtąją Kaliforniją, į didžiulį braškių ir vynuogių ūkį. Tačiau toli gražu ne visos jos dienos saulėtos. Būdama pusiau japonė, mergaitė patiria bendraamžių patyčias ir kultūrinį spaudimą iš tėvų. Antrąjį pasaulinį karą Ruta pasitinka jau suaugusi ir ištekėjusi. Po Perl Harboro atakos JAV kyla neapykantos japonams banga, į šipulius sudaužanti ir ramų Rutos šeimos gyvenimą. Tačiau po karo negandų ir netekčių Ruta sulaukia stebuklo: vieną dieną ji gauna laišką iš Molokajo saloje gyvenusios Reičelės, kuri sakosi esanti tikroji jos motina.

 

Erika Umbrasaitė „Prancūzija Mon Amour“

„Prancūzija Mon amour“ – trečioji rašytojos knyga. Tai nėra kelionių vadovas. Tai pažintinė knyga – esė apie legendomis ir mitais apipintą prancūziško gyvenimo meną, jų kasdienybę, šventes, džiaugsmus, baimes, meilės ir flirto paslaptis. E. Umbrasaitė juokauja, kad šios knygos tikslas – užkrėsti kuo daugiau žmonių meilės Prancūzijai bacila.

„Šią knygą rašyti ketinau jau seniai, nes norėjau pasidalinti tikrąja, nenucukruota, bet ne mažiau žavia Prancūzija – tokia, kokią man teko pažinti gyvenant čia. Rimti faktai knygoje iliustruojami realiomis, pikantiškomis ir juokingomis Dordonės kaimo ir Paryžiaus istorijomis, o skaitymą pagardina tikri šeimos receptai, kuriuos sužinojau iš draugų ir pažįstamų“, – sako E. Umbrasaitė.

 

Šarūnas Jasiukevičius „Černobylis“

Greičiausiai jūs beveik nieko nežinote apie Černobylį. Tik nuotrupas, detales, ištraukas iš konteksto. Tokio plataus ir išsamaus požiūrio į katastrofą Lietuvos pašonėje dar nebuvo publikuota. Tad kviečiame kartu su Šarūnu Jasiukevičiumi pasižvalgyti po neįtikėtiną apokaliptinį pasaulį, kurio gelmės net ir po 30 metų slepia daugybę paslapčių. Tapkite jų liudytojais. „Kodėl Černobylis? Šis klausimas kyla daugeliui. Ko ten eiti, jei tyko tiek daug pavojų? Radiacija, laukiniai žvėrys, apleisti pastatai, teritoriją saugantys pareigūnai... Jei atvirai, atsakymo neturiu iki šiol. Tiksliau – turiu keletą, atradau juos per kelerius metus, bet negaliu pasirinkti galutinio. Manau, jų dar bus. Ko gero, visas versijas sieja viena sąvoka – postapokaliptinė romantika.“Rekomenduojame