Noah Gordon „Mirties komitetas“

Noah Gordon „Mirties komitetas“

Džordžijos ligoninėje chirurgijos skyrius buvo švarus, gerai apšviestas, neužgrioztas ir tvarkingas. Čia apšvietimas geriausiu atveju buvo blausus. Koridoriai atrodė lyg nereikalingų baldų, atliekamų neštuvų, lentynų ir kažkokių aparatų sandėlis; piko valandomis čia turbūt laikomi ir ligoniai prieš operaciją bei po jos. Besisukančios operacinių durys buvo apdaužytais kraštais nuo atsitrenkusių lovų, atidengtais medienos sluoksniais, tarsi žyminčiais praėjusį laiką, panašiai kaip metinės medžio rievės”

Tai pasakojimas apie tris jaunus, profesijai fanatiškai atsidavusius chirurgus, interną ir du rezidentus, įvairiais keliais iš skirtingų pasaulių patekusius į tą pačią Bostono ligoninę. Matome lygiai vienus jų darbo ir gyvenimo metus, lemtingus visais atžvilgiais. Pergalės ir pralaimėjimai, juokas ir ašaros, kasdienės dilemos, asmeninės dramos ir rūpesčiai... Ir kas mėnesį šaukiamas ligonių mirtingumo posėdis, pramintas Mirties komitetu, kuriame svarstomi visi mirties atvejai ir ar buvo galima jų išvengti. Komiteto verdiktas – didelis išbandymas kiekvienam svarstomam chirurgui.

Ši jaudinanti knyga iškelia daug svarbių profesinės etikos problemų, ypač opių tiek prasidėjus organų transplantacijos erai, tiek ir dabar.
Rekomenduojame