Rašytojas Edmundas Malūkas rekomenduoja

Rašytojas Edmundas Malūkas rekomenduoja

Pakalbinome rašytoją Edmundą Malūką, Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu parašiusį daug romanų, apsakymų rinkinių, kino scenarijų ir dramą spektakliui. Beveik visos jo knygos – bestseleriai, kartoti net 140 kartų, bendru, per 0,5 mln. knygų tiražu.

- Sakykite, ką šiuo metu skaitote?

- Dar ir dar kartą skaitau, analizuoju L.Tolstojaus „Karas ir taika“, lyginu su savo istoriniu romanu „Vytauto žemė“ siekdamas to paties tikroviškumo, skaidrumo ir įtaigumo, koks yra pasaulinės literatūros L.Tolstojaus šedevras, esantis skaitomiausių pasaulio knygų reitingo 50-ke.

- Kokie Jūsų mėgiamiausi autoriai?

- Vaikystėje – amerikiečių rašytojas Teodoras Dreizeris. Perskaičiau viską, ką parašęs po keletą kartų, o „Geismo trilogija“ lydi mane per visą mano gyvenimą. Nežinau kodėl. O nūnai: Salman Rushdie, o ypač jo „auksiniai“ romanai: „Vidunakčio vaikai“ ir „Paskutinis Mauro atodūsis“. Randu, kad panašiai mąstome ir aikčioju nuo jo metaforų, tarkim (ne citata): per vandenyną plaukė varlė, o ant jos – skorpionas, kuris sako: aš tave įgelsiu. O varlė atsako: tada mes abu nuskęsim. TAIP JIE IR GYVENO: JIS GĖLĖ, O JI NESKENDO! Štai rašytojo siekis: žodžių smūgiu, vien smaigaliu drėbt tiesą! Genijus.

- Kiek knygų vidutiniškai perskaitote per mėnesį?

- Skaitau labai greit, knygą per pusvalandį. Sustoju ties „labai gera“ vieta! Skanauju, kramsnoju ir maudausi malonybėse. Žinau, kad nukenčia autorių pastangos sukurti skaitytojui emocinę aplinką, bet aš ne emocijų ieškau, o mokausi. Iš visų imu tik kas geriausia, tarkim, Dan Brown „Da Vinčio kodą“ skrupulingai analizavau, kaip jis nupynė siužetą ir pan.

- Ką norėtumėte pasakyti šio interviu skaitytojams?

- Proza – vienintelis menas, kuris moko Žmogų gyventi. Skaitantis visada ūgteli virš neskaitančio. Eikime į Žmogų ir tarkime išminties Žodį. Knyga – abipusė meilė: vienas kalba žodžiais, kitas girdi jausmais.