Tinklaraščio ŠIUKŠLYNĖLIS rekomenduojamos knygos vasarai

Tinklaraščio ŠIUKŠLYNĖLIS rekomenduojamos knygos vasarai

Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai”

Šios knygos pristatyti tikrai nereikia. Tarptautinis bestseleris, palankūs kritikų ir skaitytojų vertinimai, parduoti milijonai kopijų pasaulyje, jau ir Lietuvoje pakartotas tiražas. Kaip jau supratote, ir be reklamos ši romanas yra puikiai žinomas. Ir visgi, aš rekomenduoju ir drąsinu skaityti „Ten, kur gieda vėžiai” tuos, kurie šiek tiek prisibijo tokių populiarių knygų.

Nepaprasta istorija apie vienišą, apleistą Kają, užaugusią Šiaurės Karolinos pelkėse, užburia originalia kalba, intriguojančiu, detektyvinių elementų turinčiu siužetu ir nuostabiais gamtos vaizdais.

Aš tikiuosi, kad šią knygą skaityti bus ne tik malonu, bet „Ten, kur gieda vėžiai“ sužadins ir skaitytojų norą keliauti, bei pamatyti nepaprastus gamtos kampelius. Toli ieškoti nereikia. Lietuvoje mes turime Varnikų, Mūšos Tyrelio, Čepkelių mokomuosius ir pažintinius takus, kurie driekiasi per pelkes ir gali bent šiek tiek mus priartinti prie knygos herojės Kajos aplinkos.

Vienatvė, draugystė, išgyvenimas, neteisybė, smalsumas, išdavystė, išlikimas, žmogiškosios vertybės – temos, kurias liečia romanas, užkariavęs viso pasaulio skaitytojų širdis. 

Peržiūrėti knygą >>

 

Marc-Uwe Kling „Kokybės šalis“

Skaitydama „Kokybės šalį“ aš kvatojau iki ašarų. Tai tikrai išskirtinė knyga. Manau, kad ši kokybiška mūsų visuomenės satyra liko nepastebėta bei pakankamai neįvertinta, todėl rekomenduoju visiems!

Rekomenduoju tiems, kuriems patiko G. Orwell „1984“ ar A. Huxley „Puikus naujas pasaulis“, nes šios knygos tikrai padarė įtaką vokiečių autoriui Marc-Uwe Kling. Tiems, kurie kvatojosi skaitydami K. Vonnegut ar D. Adams knygas, nes humoras čia panašus.

Tiems, kurie atidžiai stebi mūsų pasaulį ir mato kaip gyvenimus užvaldo technologijos, besaikis vartojimas ir visuotinis kvailėjimas.

Galų gale tiems, kurie mėgsta juodą humorą, atpažįsta sarkazmą ir nebijo juoktis iš savęs. Po to, kai nubrauksime juoko ašaras, liks labai daug temų diskusijoms, apie tai, kur krypsta žmonijos ateitis. Autorius šaiposi iš politikos, socialinių tinklų, įkyrių reklamų, pažinčių programėlių ir visokių šiuolaikinių stereotipų. Be to, rašytojas liečia ir gilesnius klausimus bei verčia pamąstyti apie dirbtinio intelekto raidą ir problematiką. Ar robotas siurblys nusipelnė kelialapio į sanatoriją? Ar reikia sveikintis su skrudintuvu? Ką jaučia itin aukšto dirbtinio intelekto įrenginiai. Kiek jie panašūs į žmogų?

Juokinga, interaktyvi, lengvai skaitoma, kviečianti galvoti! Ar reikia daugiau?

Peržiūrėti knygą >>

 

Neil Gaiman „Vandenynas kelio gale“

Vienintelis knygos „Vandenynas kelio gale” trūkumas yra tas, kad ji greitai baigiasi. Tačiau ši istorija kaip niekada tinka vasarai! Tai lyriška, švelni, stebuklinga ir intriguojanti pasaka apie vaikystę.

Rekomenduoju visiems, kurie pasiilgo kokybiškos maginės fantastikos.

Suaugęs vyras netikėtai užsuka į savo vaikystės vietovę ir tik atsidūręs prie kūdros, kurią jo draugė vadino vandenynu, jis atsiminė iš atminties pasprukusias vienos vasaros detales. Laiką, kai jo tėvų mašinoje nusižudė paslaptingas deimantų kasėjas, o šeimą užvaldė neaiški fantastinė būtybė, kuri tarsi nori žmonėms duoti tai, ko jie trokšta, tarsi svajoja paversti visus savo vergais. Vienintelis berniukas mato tikrąjį įsibrovėlės veidą ir kartu su drauge drąsiai stoja į kovą prieš nežemišką būtybę.

„Vandenynas kelio gale“ tiks tiek paaugliams, tiek suaugusiems. Kiekvienas tekste ras kažką artimo. Ši knyga yra apie draugystę, vaikystę, apie tuos dalykus, kuriuos pamirštame užaugę. Istorija yra truputį melancholiška, kartais šmaikšti, personažai unikalūs ir įdomūs. Kaip jau sakiau, vienintelis trūkumas, kad knyga greitai baigiasi, o tada ją norisi skaityti iš naujo.

Peržiūrėti knygą >>Rekomenduojame