Tinklaraštininkas Púikis rekomenduoja: Ch. Mackesy „Berniukas, kurmis, lapė ir arklys“

Tinklaraštininkas Púikis rekomenduoja: Ch. Mackesy „Berniukas, kurmis, lapė ir arklys“

Charlie Mackesy

„Berniukas, kurmis, lapė ir arklys“

Bičiuliai, matėt kas viduje? Unikalaus grožio. Nepaprastai dailiai pavaizduota. Akiai malonios spalvos ir nuoširdi nuotaika. Kažkas neapibrėžto žodžiais. Talentas. Rodos, paprastas, bet ypatingas kūrinys.

Kas neturėjo dar progos atversti ir perskaityti šią knygą? Daugmaž galėjau įsivaizduoti, ko tikėtis, tačiau perskaičius visus žodžius ir apžvelgus kiekvieną smulkmeną (net kelis kartus), buvau maloniai nustebintas. Teko girdėti, kad BERNIUKAS, KURMIS, LAPĖ IR ARKLYS turi panašumų su Mažuoju Princu, tačiau man tai du skirtingi dalykai. Ir tikrai ne todėl, jog Mažojo Princo nemėgstu.

Knyga - tai kelias į suopratį. Pirmiau perskaičiau kaip vaikams skirtą kūrinį. Vėliau - mėgaudamasis apipavidalinimu. Po to perskaičiau nuoširdžiai sustojęs prie kiekvieno žodžio ir piešinio. Dažnai prunkštelėdamas nusišypsodavau ir tik tuomet kaip vėzdu per galvą bac! man. Juk paprastume ir slypi visa esmė.

„- Koks yra drąsiausias tavo kada nors ištartas žodis? - paklausė berniukas.“

Ką atsakytumėte į tai?

„- Mums visiems reikia akstino dalintis gerumu, - tarė arklys. - Dėl ko jūs viską darot?“

Taigi, dėl ko? 

„- O tavo stiklinė pustuštė ar puspilnė? - paklausė kurmis.“

Na?

Kaskart, kai rankos nusvyra, paimčiau ją. Kaskart, kai nepasiseka, paimčiau ją. Kaskart, kai, rodos, nebesitikėčiau sulaukti gerumo, paimčiau ją. Ir paimčiau ją tuomet, kai ant širdies taip gera gera, o galvoje taip šviesu šviesu. Paprastume slypi visa esmė.

Būčiau norėjęs ją perskaityti kiek anksčiau. Visos giminės gautų po egzempliorių po egle. Dabar kiekvienas gaus po gimtadienio tortu.

Rekomenduoju. Knyga, skirta visiems visiems. Ir mažiems, ir dideliems. Stebuklas tame, kad kaskart ją atsivertus atrasite tai, ko tą akimirką labiausiai ieškojote. Nuostabu.

Plačiau apie knygą >>Rekomenduojame