Tinklaraštininkė Vivijabooks rekomeduoja: A. Mukherjee „Neišvengiamas blogis“

Tinklaraštininkė Vivijabooks rekomeduoja: A. Mukherjee „Neišvengiamas blogis“

Abir Mukherjee

,,Neišvengiamas blogis”

 

Detektyvai. Literatūros žanras, kuris ilgą laiką man buvo neatrastas bei nepažintas. Nieko nenustebinsiu pasakydama, kad pirmoji mano pažintis su detektyvais įvyko Agatos Kristi dėka. Tai įvyko prieš kokius gerus šešerius ar septynerius metus. Dar iki šiol prisimenu, kad su dideliu malonumu perskaičiau ,,Vienu pirštu”. Šio kūrinio dėka susipažinau su Mis Marpl, o vėliau ir su neprilygstamuoju Erkiuliu Puaro. Bet ši anglų literatūros klasikė, detektyvų karalienė, davė ne tik tai. Jos dėka gimė mano meilė klasikiniams bei istoriniams detektyvams, kuri tęsiasi iki šiol.

Žinoma, negaliu nuneigti, kad man patinka ir skandinaviški detektyvai, bet klasikiniams jaučiu didelius sentimentus. Todėl, vos tik pasirodo koks nors naujas šio žanro kūrinys, jis būtinai patrauks mano akį. Taip atsitiko ir su rašytojo Abir Mukherjee knyga „Kalkutos detektyvas“. Vos tik perskaičiau knygos aprašymą, suvokiau, kad tai – mano knyga (knygų mylėtojai tai puikiai supranta). Sakykim, kad šis kūrinys buvo „greitai suvalgytas“. Nuo tada, teko laukti, kada autorius parašys kažką naujo, o leidykla – išleis. Todėl, patikėkit, kiek buvo laimės, kai pamačiau, kad jau greitai pasirodys „Neišvengiamas blogis“ ir aš galėsiu pratęsti savo pažintį su kapitonu Semu Vindemu, seržantu Banerdžiu ir, žinoma, Britų Indija.

,,Neišvengiamas blogis” skaitytojus vėl nukelia į Britų Indiją, į 1920 metus. Veiksmas prasideda Kalkutoje, kai Semo ir Surink–granato akivaizdoje nužudomas mažutės Sambalpuro kunigaikštystės maharadžos sūnus. Mūsų pagrindiniai herojai iškeliauja į jiems nepažįstamą kraštą, kad dalyvautų kronprinco laidotuvėse. Tuo pačiu jie nori išaiškinti įvykdytą nusikaltimą, tačiau neilgai trukus jie supranta, kad šioje kunigaikštystėje vyksta labai įdomūs dalykai. Kas iš pradžių atrodė paprasta, įgauna visai kitokį atspalvį. Kapitonas su ištikimuoju seržantu turi viską kuo greičiau išsiaiškinti, jeigu nori, kad neįvyktų dar didesnė tragedija, kuri gali pakenkti ne tik Sambalpurui, bet ir Britų imperijai.

Džiaugiuosi, kad autoriaus dėka vėl teko pabūti Britų Indijoje, susipažinti su tuometiniu  istoriniu bei kultūriniu gyvenimu. Bent mažyte dalimi prisiliesti prie Indijos, jos ilgamečių tradicijų ir nuostatų. Pažinti pasaulį, kuris mums yra toks svetimas, nesuvokiamas ir kuris mus iki šiol vis dar labai domina. Taip pat, autorius sukūrė ironišką, sodrų, tirštą istorinį pasakojimą, kurio neįmanoma taip lengvai pamiršti. Tai kaip mėgstamas desertas, kurio norisi dar ir dar.

Noriu nepamiršti ir mūsų pagrindinių herojų. Jų personažai yra pavaizduoti labai įtikinamai. Kai skaičiau, atrodė, kad pačiai teko pajusti jų patirtus išgyvenimus. Norėjosi pagelbėti Semui susidoroti su jį apėmusiais demonais, o Surink–granatą padrąsinti padaryti vienus ar kitus sprendimus. Jų abiejų darbiniai santykiai, bent man taip pasirodė, kad virsta  brandžia draugyste tarp brito ir indo. Tikiu, kad ateityje jie taps tikrai gerais bičiuliais.

Nors ,,Neišvengiamas blogis” tarsi ir yra ,,Kalkutos detektyvo” tąsa, bet manau, kad ją galima skaityti ir atskirai. Žinoma, norint viską suprasti, rekomenduočiau perskaityti ir pirmąją dalį. Ši knyga  puikiai tiks visiems skaitytojams, kurie pasiilgo ir nori gero bei brandaus istorinio detektyvo. Leiskitės į iki šiol dar nepažintą Britų Indiją ir jos peripetijas!Rekomenduojame