Tinklaraštininkė Vivijabooks rekomeduoja: J. Blackwell „Pamiršta Provanso karuselė“

Tinklaraštininkė Vivijabooks rekomeduoja: J. Blackwell „Pamiršta Provanso karuselė“

Juliet Blackwell „Pamiršta Provanso karuselė”

Nemeluosiu sakydama, kad vasarą mėgstu skaityti kiek lengvesnes knygas. Man jos tarsi atgaiva sielai. Tokių kūrinių dėka galiu atsipalaiduoti nuo daugybės smulkių rūpesčių, o kartais net juos trumpam užmiršti. Asmeniškai man jos vėl ir vėl padeda atrasti skaitymo malonumą iš naujo. Gal todėl paėmus į rankas šį amerikiečių rašytojos Juliet Blackwell romaną „Pamiršta Provanso karuselė” iškart supratau, kad tinkamai pasirinkau. Nieko nelaukdama pradėjau skaityti. Ir… lengvai apsigavau, bet apie viską iš eilės.

Jauna fotografė vardu Keidė bando į šipulius virtusį savo gyvenimą susidėlioti iš naujo. Ją slegia neseniai įvykusios skyrybos su vyru, taip ilgai laukto kūdikio netektis bei motiną atstojusios moters vardu Maksinė mirtis. Atrodytų, kad tas juodas laikotarpis, kurį dabar patiria Keidė – niekada nesibaigs. Vienintelė paguoda – triušis Gusas. Tai karuselės figūra, kurią kažkada per vestuves jai padovanojo Maksinė. Nuo tada moteris su juo nesiskiria, nes kartu Gusas - raktas į paslaptingą karuselių pasaulį, kuris ją taip vilioja. Todėl, neturėdama ką daugiau prarasti, Keidė nusprendžia išvykti į Prancūziją įgyvendinti vieno sumanymo bei įminti mįslę, kurią užminė triušio pilve rasta medinė dėžutė. Gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau…

Skaitant šį romaną mano širdis džiaugėsi. Jo dėka teko pakeliauti net tik po žymias Paryžiaus vietas, bet kartu susipažinti su dar viena šviesų miesto vizitine kortele – karuselėmis. Dar iki šiol prisimenu savo pirmąją. Tai buvo kažkas magiško ir nepakartojamo. Autorė sužadino ne tik tuos nuostabius prisiminimus, bet ir paskatino daugiau pasidomėti šių nepaprastų, sudėtingų  mechanizmų istorija. Ačiū jai už tai (žemai lenkiuosi). Taip pat ir nepamirštama kelionė į Provansą…

Tai kūrinys, kuris tik iš pirmo žvilgsnio yra paprastas bei aiškus. Tačiau autorė kuria užburiantį, daugiasluoksnį pasakojimą apie svarbiausias žmogui vertybes, apie pasirinkimus, kuriuos mes patys turime priimti, nes tik mes patys galime tai padaryti. Kartu – tai knyga apie susitaikymą su pačiu savimi bei atleidimą. Ir kaip gi be draugystės bei meilės. Šios dvi vertybės tarsi vyšnaitės ant šio žavaus pasakojimo viršūnės.

Rekomenduoju visiems, kam norisi kažko lengvo, neįpareigojančio bei tinkančio vasarai. Tai kūrinys, kuris Jums padės dar kartą pajausti skaitymo malonumą.

 

 Rekomenduojame