Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: A. Pataki „Sisi. Vienišoji imperatorienė”

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: A. Pataki „Sisi. Vienišoji imperatorienė”

Allison Pataki

Sisi. Vienišoji imperatorienė“ 

Austrijos-Vengrijos imperatorienė Elžbieta Vitelsbach arba tiesiog Sisi. Moteris, kurią vis dar dievina Austrija ir Vengrija. Nepaprasto grožio ir nenusakomai laisvos sielos moteris, kurios nesugebėjo įvertinti Viena. 

Pradėjusi skaityti šią knygą prisiminiau, kad man labai patiko pirmoji šios autorės knyga apie Sisi. Autorė taip nuoširdžiai pasistengė atskleisti jos asmenybę: laisvą, jauną, nesuvaržytą ir nepalaužiamą. Tad tikrai labai nuoširdžiai laukiau antrosios knygos. 

Imperatorienė Sisi leidžia dienas nuošaliame Vengrijos dvare. Jos gyvenimas nesuvaržytas, ji pati sprendžia, kaip auginti savo mažiausią dukrelę. Gyvenimas atrodo toks geras ir ramus. Ir vis tik realybė, Vienos dvaro intrigos ir Pranciškaus Juozapo motinos mirtis pasiveja imperatorienę. Ši nepaprasta moteris visą gyvenimą kovojo tarp savo meilės vyrui, kurį sutiko per vėlai, ir meilės vaikams, kurių jai nebuvo leista auginti pačiai. 

Aš skaičiau šią knygą su malonumu dar ir todėl, kad tai puiki galimybė susidaryti bent jau bendrą XIX a. pabaigos – XX a. pradžios politinių neramumų vaizdą, pažvelgti į monarchijų žlugimo pradžią ir stebėti, kaip užsimezga dabartinės Europos šalių užuomazgos. Itin patiko tai, kaip A. Pataki įpynė Pasaulinės parodos Vienoje fragmentą. Tai buvo unikali galimybė stebėti knygos herojus ir jų aplinką, tuo metu gyvenusius ir vizitavusius valdovus. 

Skaitydami galime stebėti Sisi ir Pranciškaus Juozapo santykius, kurie buvo labai komplikuoti didžiąją jų santuokos dalį. Tikriausiai liūdniausia skaitant stebėti, kaip du vienas kitą taip mylėję žmonės gali skaudinti ir prarasti tą nuostabų ryšį. Kilo natūralus klausimas diskusijai, kas yra svarbiau: pareiga ar meilė bei asmeninė laimė?

Ir nors knyga susiskaitė tikrai gerai, man šiek tiek pritrūko tos sunkiai nusakomos emocijos, kurią turėjo pirmoji autorės knyga. Ar tai sutrukdė mėgautis skaitymu? Tikrai ne. Knygą labai rekomenduoju kiekvienam, kuris nori bent jau susipažinti su Sisi fenomenu. Dar vienas patarimas: nesitikėkite rimtos monografijos, nes tai romanas apie moterį, kurios neįvertino jos laikmetis. 

 

Plačiau apie knygą >>

 Rekomenduojame