Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: Charlotte Betts „Pilis prie ežero“

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: Charlotte Betts „Pilis prie ežero“

Charlotte Betts
„Pilis prie ežero“

 „Dažnai sakoma, kad išsilavinusi moteris kelia pasibjaurėjimą Dievo akyse. Kadangi aš esu viena iš jų, tikiu, jog Dievas yra per daug užimtas, kad kreiptų dėmesį į panašius dalykus, o tokios moterys kaip aš tik vyrų širdyse sukelia neigiamus jausmus. Tačiau nesmagu, kai tau nuolat primenama, jog daugelis mano lyties atstovių, tokių kaip manoji mokinė Amelija Veinrait, tenori būti puošmena, pakibusia sutuoktiniui ant rankos.“

 Ar kada nors pagalvojate, ką reiškia galimybė laisvai kalbėti, mokytis ir realizuoti save? Ypač jei esate moteris ir gyvenate XVIII a. Anglijoje arba Prancūzijoje? Leiskite istorinių romanų rašytojai Charlotte Betts papasakoti nepaprastą Madlenos Moro istoriją siaučiant Didžiajai Prancūzijos revoliucijai.

 1792 m. Anglija. Madlenos Moro tėvai vadovauja Jaunųjų panelių akademijai ir, atrodo, jog tai niekuomet nepasikeis. Jauna, išsilavinusi ir laiminga mokytoja staiga netenka savo saugaus ir labai ramus gyvenimo. Visiškai netikėtai visas gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Madlena, padedama paslaptingojo Mirabelės pilies savininko, nuvyksta į Prancūziją ieškoti savo giminaičių ir atsiduria dar didesnėje aklavietėje.

 Nesinori Jums papasakoti viso knygos turinio :) Mane dar kartą sužavėjo C. Betts talentas kurti dinamiškas, pilnas aistrų ir išgyvenimų istorijas. Neišimtis ir ši istorija apie Prancūziją Didžiosios Revoliucijos laikotarpiu.

 Autorė kuria itin tikrovišką, vietomis netgi kraugerišką knygos atmosferą, kuri tik dar labiau įtraukia skaitytoją į aprašomus įvykius. Skaitant, stingsta kraujas ir net jauti, koks siaubas vyravo laukiniais ir nevaldomais Didžiosios Revoliucijos metais. Nuostabi Mirabelės pilis ir jos aplinka – atskiras, saugus pasaulis, kuriame ramybę bando atrasti Madlena.

Betts iškelia moterų ir valstiečių švietimo klausimą. Moters vietą XVIII a. Prancūzijoje. Autorė, per Madlenos personažą, bando nupasakoti, kaip sunkiai ir ilgai elementariausias švietimas skynėsi kelią į paprastų, nekilmingų žmonių gyvenimą. Labiausiai sužavėjo tai, kad rašytoja, pagrindinės herojės nepavertė silpna, nemąstatančia ir neveiklia. Jai nesvetimas kitų skausmas ir atjauta, suvokimas, jog moteris taip pat gali būti šeimos maitintoja ir lygi savo vyrui.

 Negali nesižavėti aprašomais Prancūzijos dvarais ir juose vykstančiu gyvenimu. Žmonėmis, kurie myli, kenčia, viliasi ir bando tiesiog būti. Čia skleidžiasi graži, tauri meilė tarp herojų ir verda aistros, bandant  atrasti tiesą ir kelią į asmeninę laimę.

 Ši knyga tikrai patiks C. Betts romanų gerbėjams. Taip pat visiems, kurie ieško galimybės pabėgti nuo lietuviško žiemos šalčių ir tamsumos.Rekomenduojame