Tinklaraštis Knygų puslapiuose rekomenduoja: Christy Lefteri „Bitininkas iš Alepo“

Tinklaraštis Knygų puslapiuose rekomenduoja: Christy Lefteri „Bitininkas iš Alepo“

Christy Lefteri
„Bitininkas iš Alepo“

„Bičių yra ten, kur žydi gėlės, o ten, kur žydi gėlės, gimsta naujas gyvenimas ir viltis.“

Knyga, kurią perskaityti norėjau labai ilgai. Atsimenu, jog sudomino aprašymas. Tikėjausi jausmingos istorijos apie meilę, viltį, svajones. Bet labiausiai tikėjausi, jog man patiks taip stipriai, jog apsiverksiu ir galėsiu visiems ją rekomenduoti.

Tai istorija apie du žmones – Nurį ir Afrą. Vyrą ir žmoną, kuriems tenka bėgti iš savo rojaus žemėje – Alepo, kuris yra Sirijoje. Šie du vienas kitą mylintys žmonės per kelias sekundes netenka visko – namų, pragyvenimo ir brangiausio žmogučio gyvenime. Jime lieka tik pradėti gyvenimą kitur. Tai jų istorija link naujos pradžios.

Taip, tai knyga apie pabėgėlius ir jų kelionė iš Sirijos į Angliją. Ji trunka ilgai, yra varginanti ir bauginanti. Buvo galima tikėtis puikios, stiprios, jausmingos istorijos. O bet tačiau... mane sunervino, supykdė ir neįtikino.

Visų pirma – istorija labai paviršutiniška. Atrodo, kad kelionė tokia nesunki. O gal tik man taip atrodė? Jautėsi, kad trūksta kelionės detalių, smulkmenų, vidinių išgyvenimų.

Man labai trūko pasakojimo iš Afros pusės. Jos sielos apnuoginimo ir išgyvenimų. Knygoje daug kalbama apie tai, kad ji užsiveria nuo pasaulio, jausmų, mylimo vyro. Tik kur pačios Afros pasakojimas?

Ir nors autorė pati savanoriavo pabėgėlių stovyklose, bet man atrodo, kad taip ir nesugebėjo savo patirties atskleisti rašydama knygą. Ji užsimena apie tamsiąsias pabėgėlių gyvenimo puses, bet nesugeba atskleisti žmonių skausmo ir sielos.

Vieninteliai gražūs dalykai šioje knygoje – Nurio ir Afros meilė, bitės ir keletas gražių minčių. Bitės šiam pasakojimui suteikia dvasiškumo, vilties ir tikėjimo. Jos – praeitis, kurią nuolat prisimena Nuris. Jos – stabilumas ir viltis. Jos nuolat jo mintyse ir apink jį. Buvo labai gera skaityti, kaip jos gyvena ir dirba.

Knygos veiksmas nuspėjamas, neišvystytas. Apie viską tarsi kalbama, bet iki galo neatsikleidžiama. Ar verta skaityti? Manau, jog ir taip, ir ne. Kodėl skaityti? Nes tema įdomi, aktuali. Ypač jei, norite sužinoti apie bites :) Man buvo gaila laiko, nes negavau ko ieškojau. O gal Jums patiks? Labai tikiuosi :)Rekomenduojame