Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: Gina Viliūnė „Spąstai pirklio žudikui“

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: Gina Viliūnė  „Spąstai pirklio žudikui“

Gina Viliūnė

„Spąstai pirklio žudikui“

 Kol skaičiau šią knygą, tiek daug pasaulyje nutiko ir atsitiko. Prisimenu su kokiu nekantrumu laukiau atostogų, nes žinojau, jog pagaliau ir vėl bus Vilniaus knygų mugė. O mugėje tikrai sutiksiu šios knygos autorę. Susitikimų su šia rašytoja visad laukiu nekantriai. Juk jos rašytas istorijas apie Vilnių ir ne tik, skaičiau visas. O tada atsitiko tai, kas sukrėtė mus visus. Rusija užpuolė Ukrainą. Prisipažinsiu: ėjau į mugę, nes norėjau pasidalinti skausmu, troškau vienybės su visais. Visa Vilniaus knygų mugė buvo  persmelkta vienybe.

Žinoma, susitikau ir su autore. Tik skaityti man jau sekėsi žymiai sunkiau. Prireikė laiko, kol knygos vėl pradėjo teikti ramybę ir gydomąją galią.

Adas ir toliau mokinasi budelystės meno pas Vilniaus miesto budelį Ignacą. Šie metai jau sunkesni ir jaunuoliui vis dažniau tenka išmokti nelabai malonių dalykų. Tad, kai pirklys Andrius, išvykdamas naujų prekių, paprašo Ado pasidomėti apie jo draugo pirklio Luka Lukičiaus mirties aplinkybes, vaikinas sutinka. Su tarnaitės Benignos pagalba, vaikinukas aiškinasi mirusio pirklio šeimos santykius ir senojo Vilniaus paslaptis. O paslapčių visai nemažai...

Rašytoja leidžia mums ne tik klaidžioti po Vilniaus miesto gatveles, bet kartu su Adu ir Ignacu nukeliauti į Kauną, kuris pilnas visokių įdomybių. O su pirkliu Andriumi turime unikalią galimybę pamatyti ir Mėmelį, kuris nieko nenusileido svarbiausiems pirklių miestams.

Man šis Ginos Viliūnės aprašomas Vilnius toks įdomus, savas. Kiekviena senamiesčio gatvelė pilna gyvybės, paslapčių. Asmeniškai man labai patinka būnant senamiestyje įlysti ir namų kiemus. Ten atsitinka magija. Kiekvienas senamiesčio kiemelis gali papasakoti istoriją, atskirą gyvenimą. Jei nebandėt, labai siūlau.

Būtent dėl to, man taip patiko skaityti apie knygos herojų kasdienybę, vargus, džiaugsmus ir rūpesčius. Šiame pasakojime tiek daug visko! Veikėjų, kurie visi įdomūs, žemiški ir atskleidžiantys senojo miesto dvasią. O gal norite žinoti, kaip buvo gaminamas popierius Vilniuje? Viską Jums padės atskleisti Adas, Benigna ir daugelis kitų knygos herojų.

Knyga labai įtraukianti, įdomi ir naudinga. Ir tikrai nenusileidžia pirmąjai Ado bylai. Labai apsidžiaugiau sužinojusi, jog autorė jau rašo trečiąją dalį. Knygų mugės metu autorė pasidalino apie ką ji bus, tad su dideliu nekantrumu laukiu naujos istorijos.

 Tad, jei Jums patinka G. Viliūnės knygos, senasis Vilnius ir jo paslaptys, labai siūlau čiupti šį lengvą, įtraukiantį detektyvą ir smagiai praleisti laiką narpliojant dar vieną budelio mokinio Ado bylą.Rekomenduojame