Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: H. Kent „Paskutinės apeigos”

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: H. Kent „Paskutinės apeigos”

Hannah Kent „Paskutinės apeigos“

„Žinoti, ką žmogus padarė, ir žinoti, koks tai žmogus, yra du skirtingi dalykai.“

Ši knyga nėra nauja. Tai gana sena knyga. Ir aš taip džiaugiuosi, kad perskaičiau ją tik šiemet! Vilniaus knygų klubas ją skaitė rugsėjo mėnesį. Po visų emocijų ir apmąstymų galiu pagaliau parašyti savo pamąstymus apie šią knygą.

Tai istorija apie Agnes Magnusdotir. Ji jauna, protu ir įžvalgumu pasižyminti moteris, kuriai greitai bus įvykdyta mirties bausmė. Agnes – žudikė. Arba daugelis taip mano. Ši knyga – jos istorija, likus gyventi vos keletą mėnesių. Mergina apgyvendinama vienkiemyje su vietinio pareigūno šeima. Vietovėje, kuri Agnes pažįstama iki skausmo.

Šis H. Kent kūrinys tapo tikra bomba. Visi skaitytojai apie ją kalbėjo, jos apžvalgas buvo galima rasti kiekviename tinklaraštyje ir visur girdėjau, kad tai labai stipri, bet atšiauri ir niūri knyga. Ir vos tik pradėjau skaityti vis ieškojau to niūrumo, bet atradau visai ką kitą.

Man tai knyga apie nepalaužiamą stiprybę. Apie moterį, kuri sugebėjo pačią tamsiausią savo gyvenimo akimirką išlikti laisva savo sieloje ir mintyse. Agnes likimas nelepino niekad: ji, našlaitė, augusi pas svetimus žmones ir meilė jai labai svetimas jausmas. Ji klajoklė, kuri stengėsi visad būti sąžininga ir gera. Ir kartu nuolat jaučiamas tas Agnes noras kažkam priklausyti: šeimai, mylimajam. Ir aš manau, kad tą šeimą ji galiausiai turėjo. Kaip? Suprasite perskaitę :)

Mane sužavėjo šios veikėjos protas ir mąstymas. Protinga moteris – pavojinga! Jos bijoma ir tai jaučiasi visame pasakojime.

Ir kartu, tai knyga apie susitaikymą ir atleidimą, savęs ir savojo kelio suradimą.

„Paskutinės apeigos“ sukrėtė ir prikaustė! Išgyvenau visą tą vidinę tamsumą labai stipriai: pykau, verkiau ir suvokiau prie ko gali priverti nesugebėjimas išklausyti.

Didžiausios pagyros autorei, kuri, būdama australė, sugebėjo parašyti nuostabią knygą apie Islandiją ir paskutinę mirties bausmę įvykdytą toje šalyje. Visas Islandijos grožis atsiskleidžia šioje istorijoje. Nuostabūs gamtos aprašymai, žmonės ir jų papročiai.

Visi, kurie bijo, kad knyga skaitysis sunkiai, galiu Jums drąsiai pasakyti – tikrai ne! Net nepajausite, kaip suskaitysite šią nuostabią knygą!

Apie knygą >>

 Rekomenduojame