Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: I. Pukelytė „Panelės iš Laisvės alėjos” ir Ch. Betts „Pamirštų svajonių rūmai”

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: I. Pukelytė „Panelės iš Laisvės alėjos” ir Ch. Betts „Pamirštų svajonių rūmai”

Ina Pukelytė „Panelės iš Laisvės alėjos”

Man Kaunas visados buvo ir bus tikras tarpukario Lietuvos miestas. Miestas, kuris pulsuote pulsuoja tą nepaprastai svarbų ir iškilų mūsų šalies laikotarpį. Vos tik atsiduriu šiame nepaprastame mieste, mane apima kažkoks sunkiai apibūdinamas jausmas. Žinau tik viena - esu ten, kur labai gera. Gal taip yra todėl, kad čia teko atsidurti dar visai mažytei ir dėl labai asmeninių priežasčių, o gal ir todėl, kad dar būdama studente, čia dažnai lankiausi rinkdama medžiagą baigiamajam darbui. Ir žinoma, kaip būnant Kaune galima neužsukti pasigrožėti Laisvės alėja ir senamiesčiu?

1932 metai, Kaunas. Dvi jaunos ir žavios damos: knygyno darbuotoja lenkaitė Zofija ir žydų aktorė Rachelė puoselėja svajones ir viltis laikinojoje Lietuvos sostinėje. Kaunas išgyvena aukso amžių: muzika, džiazas, meilė ir laimės paukštės vaikymasis. Net į galvą nešautų ieškoti kažkokio pavojaus... Gyvenimas pagrindinėje Kauno gatvėje tiesiog verda!

Nesinori jums visko atskleisti, juk būtų taip neįdomu skaityti. O kiek man kilo minčių skaitant šią knygą!

Niekad nebūčiau net pagalvojus, kad Kaunas galėtų būti tikras taukų konglomeratas!! O, bet, tačiau... ir kaip tai nuostabu! Kokia turi būti ypatinga šalis, kad joje savo gerovę norėtų kurti lietuviai, lenkai, žydai ir kitų šalių gyventojai. Tikrai nežinojau, kad tiek daug žydų gyveno Kaune, jog veikė žydų teatras, ar kad Rachelės personažas - tikra istorinė asmenybė.

Knygos autorė knygos anotacijoje mini, kad „Šis romanas - tai duoklė mano senelių kartai, kuri, patyrusi du pasaulinius karus, dėl dvasinių traumų ir politinių persekiojimų taip ir negalėjo deramai perduoti savo tragiškų istorijų vaikaičiams.” Ir iš tiesų, tai duoklė ne tik tiems vaikaičiams, bet ir visai jaunajai kartai. Šis romanas praskleidžia tą paslaptingą skraistę ir leidžia pažvelgti, koks buvo tarpukario Kaunas ir Lietuva.

Ir nors knygą suskaičiau labai greitai ir su malonumu, turiu perspėti, kad tai nėra tiesiog romanas. Man tai buvo tikra informacijos bomba, kuri tik dar labiau paskatino ieškoti daugiau informacijos, istorijų ir būtinai vėl aplankyti Kauną.

Labai sveikinu autorę su nauja puikia knyga!

Peržiūrėti knygą >>

 

Charlotte Betts „Pamirštų svajonių rūmai”

Šios autorės knygų laukiu su dideliu nekantrumu! Visos, kurias skaičiau iki šios istorijos, tikrai patiko ir sužavėjo.  Šios autorės talentas pasakoti nepaprastas istorijas neliko nepastebėtas. Šios autorės dėka jau teko pabuvoti Anglijoje ir Italijoje, o dabar keliaukime į Indiją...

XIX a. pradžios Indija, Haidarabadas. Jauna anglė Beatrisė Sinkler atvyksta pas brolį po tragiškų įvykių. Haidarabadas - vieta, kurioje prabėgo laimingiausios Bitės vaikystės dienos ir dabar, prabėgus daugeliui metų, ji tikisi šioje šalyje rasti ramybę. Gyvenimas nuostabaus grožio rūmuose Beatrisę išmoko būti stipria ir siekti savo svajonių.

Man tai knyga apie stiprias ir savo vertę žinančias moteris, kurios, kad ir kokios būtų skirtingos, gali susitelkti bendram tikslui. Ir kartu tai knyga apie labai įdomią ir pilną kontrastų šalį, kurią tuo metu valdė Britų imperija. Net nesupranti kaip tavo vaizduotėje iškyla nuostabūs sodai ir uždaras moterų pasaulis, vietinio turgaus kvapai, prekės ir žmonės.

Autorė asmeninių patirčių ir istorinių žinių pagalba sukuria puikią, greitai įtraukiančią ir iki paskutinio knygos puslapio nepaleidžiančią istoriją! Man čia netrūko nei veiksmo, nei intrigos, nei jausmo. Perskaičiau greitai ir su malonumu!

Jei ieškote knygos atostogoms prie jūros arba jaukiomis akimirkoms prie mėgstamos kavos arba arbatos puodelio vasaros laikotarpiu, nuoširdžiai rekomenduoju nors mintimis nukeliauti į XIX a. Indiją!

Peržiūrėti knygą >>Rekomenduojame