Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: N. Gordon „Vyndarys”

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: N. Gordon „Vyndarys”

Noah Gordon

Vyndarys 

Kiekvienos šio autoriaus knygos laukiu kaip mažas vaikas Kalėdų ryto! Niekuomet nežinai, kaip tave dar nustebins šis puikus autorius. Prisipažinsiu: esu skaičiusi visas N. Gordon knygas ir negaliu būti šališka, nes kiekviena istorija tiesiog sužavi savaip. 

Džiuzepas Alvaresas – neturtingas, bet žemę dirbti mokantis ir galintis jaunuolis. Vaikinas svajoja apie galimybę tapti garsiu vyndariu. Ir nors tėvas turi savo vynuogyną, Džiuzepas suvokia, kad niekuomet tos žemės nepaveldės. Jis, antrasis sūnus, ir pagal papročius jam reikia ieškoti laimės kitur. Vaikinas, pats to nesuvokdamas, įsivelia į neaiškius ir nelabai sąžiningus reikalus. Likimas vaikiną nubloškia toli nuo namų ir atveria nenusakomas galimybes: mokytis iš tikro vyndario Pranzūzijoje. Laikas ir sunkus darbas stipriai supurto vertybinį vaikino pasaulį. Siaučiant politinėms aferoms Madride, Džiuzepas pamažu kuria savo laimę. 

Atrodytų, kad tai dar vienas neskubrus ir lėtokas N. Gordon romanas. Galbūt greito veiksmo, daug įvykių romane norintiems skaitytojams ir nelabai patiks, bet, manau, kad autorius ieško kelio pas tuos skaitytojus, kuriems patinka skaityti ir mėgautis detalėmis. Kiekvieną kartą skaitant mane nustebina autoriaus erudicija. Skaitai jo kurtą fikciją ir suvoki, kiek daug reikia surinkti medžiagos, aplankyti ne vieną vietovę minimą romane ir turėti nemenką žinių bagažą. Skaitant šį kūrinį labai patiko, kad tiek daug rašoma apie pačių vynuogių auginimą, vyno gaminimo procesą ir kiek daug lemia gamta. 

Autorius labai paprastai įveda meilės istoriją. N. Gordon romanuose meilė nėra kažkas neįtikėtino ar nukrentanti iš dangaus. Meilė – tai galimybė, kuri atsiranda su laiku ir tampa labai svarbiu bei nuoširdžiu jausmu. Meilė moteriai, kurią gyvenimas mėtė ir vėtė, meilė vaikui, kuris intuityviai ieško tėvo, meilė šeimai, kuri kaip ir yra, bet kartu, ji kažkur... Ir dar... Ispanija – karšta, prietarų ir religijos pilna šalis. Tą nuolatinį Ispanijos karštį jaučiau skaitydama šią puikią istoriją. 

Jei norisi jaukios, neskubrios, bet tikros ir labai žemiškos istorijos, tikrai siūlau perskaityti šią puikią knygą, kuri, tikiuosi, Jus sužavės taip pat stipriai kaip ir mane. 

Plačiau apie knygą >>Rekomenduojame