Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: Ruta Sepetys „Kuždesių fontanas“

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: Ruta Sepetys „Kuždesių fontanas“

Ruta Sepetys
„Kuždesių fontanas“

„Kaip drąsa gali būti tokia tyli, jeigu baimė tokia galinga?“

Ruta Sepetys įsiveržė kaip viesulas į literatūros pasaulį su knyga „Tarp pilkų debesų“! Istorija apie tremtį ir paprastų lietuvaičių kančias Sibire nepaliko abejingų nei vieno. Nemeluosiu, ir aš esu viena iš tų, kurią ši jos istorija sužavėjo. Nuo tada, su dideliu nekantrumu, laukiu kiekvienos autorės knygos.

Pirmiausia, tai noriu pagirti knygos viršelį, nes jis tikrai labai gražus ir toks kviečiantis prisėsti ir perskaityti istoriją, kuri slepiasi po tuo viršeliu.

1957 metai, Ispanija. Generolo F. Franko valdoma šalis bando atsigauti po pilietinio karo. Po truputį, norint atgaivinti šalies ekonomiką, leidžiama atvykti amerikiečiams turistams. Tikimasi, kad jie čia išleis savo pinigus ir pamatys Madrido grožį. Taip, kartu su šeima į Madridą atvyksta ir Danielius Meitsonas – turtingo naftos magnato sūnus. Kartu su šeima, jis leidžia atostogas, kol jo tėvas tikisi sudaryti didelę sutartį su pačiu Fansisku Franku.

Danieliaus aistra – fotografija. Vaikinas, nuolat ieškantis kuo įdomesnių kadrų, iš karto patraukia jaunutės viešbučio darbuotojos Anos dėmesį. Mergina – tikra gražuolė, svajojanti apie geresnį gyvenimą, laisvės troškimą ir galimybę rinktis pačiai. Tik ar pavyks Danieliui pažinti tikrąją Ispaniją ir tikrąją Aną?

Ruta Sepetys šiame romane paliečia labai opią ir skaudžią temą – vaikų ir naujagimių vogimas ir atėmimas iš paparastų ispanų šeimų. Tiksliau, šeimų, kurių mąstymo požiūris kitoks nei diktatoriaus. F. Franko valdymo laikais vienintele religija buvo pripažįstama tik katalikybė, vaikai privalėjo gimti tik santuokoje ir daug kitų tamsių paslapčių, kurios atskleidžiamos šiame romane.

Tai knyga apie Ispaniją – paprastų žmonių šalį. Jie kenčia ir bando išgyventi, išlikti. Labai  daug baimės, skausmo, skurdo. Ir vis tik, skaitydama, supratau kiek daug meilės šeimai. Rutos Sepetys kurta istorija skatina ne tik žavėtis jos talentu kurti, bet atrasti kitokią Pilietinio karo Ispanijoje istoriją.

Knyga, kurioje tiek daug paslapčių, nutylėjimų ir prasmės tarp eilučių. Labai patiks visiems Ruta Sepetys kūrybos gerbėjams. Ar patiko man? Labai! Patiko pati istorija, istorinis kontekstas, paslaptingumas ir sunkiai nusakomas jausmas, kuris apėmė perskaičius knygą. Tai galimybė pažinti laikotarpį, kai Ispanija gyveno priespaudoje ir troško laisvės. Mane ši istorija skatino domėtis Ispanijos Pilietiniu karu. Nors man visad labiausiai domina žmonių istorijos.

Tai puiki knyga ieškantiems stiprios istorijos, kuri skatina domėtis ir atrasti. Nors man, asmeniškai, kol kas pati stipriausia šios autorės istorija yra „Tarp pilkų debesų“.Rekomenduojame