Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: S. Meissner „Šilko siūlų dėžutė”

Tinklaraštis KNYGŲ PUSLAPIUOSE rekomenduoja: S. Meissner „Šilko siūlų dėžutė”

Susan Meissner

„Šilko siūlų dėžutė“

„Saimonas sako, kad meilė nedaro mūsų silpnesnių, ji mus išlaisvina. Mylėti toli gražu nereiškia būti trapiam, ji padeda prasiskleisti ir atsiverti. O kai kažkas atsiveria, vidun gali įeiti kažkas kita.“ 

Artėjant gražiausioms metų šventėms, pasaulyje siaučiant Covid-19 pandemijai ir baigiantis metams perskaičiau labai gražią ir jautrią istoriją, kuri mano lentynoje buvo jau senokai, bet, kaip taisyklė, aš gana dažnai tokias knygas saugau ir nepuolu skaityti iškart.

Istorijos studentei Kendrai labai pasiseka. Jai vienintelei garsi tapytoja Izabelė MakFarlend sutinka duoti interviu apie II-ajame pasauliniame kare patirtus išgyvenimus. Tik Kendra net neįsivaizdavo, ką jai papasakos Izabelė. 

1940 metai, Londonas. Dvi seserys: Emelina ir Džulija labai myli viena kitą. Emelina, pilna svajonių ir vilčių, džiaugiasi gavusi trokštamą darbą. Ir nors ji labai myli savo seserį, svajonės kurti vestuvines sukneles atsisakyti ji tikrai neketina. Tad vos tik abi seserys atsiduria Anglijos provincijoje, vyresnėlė jau galvoja kaip grįžti atgal į Londoną. 

Šioje knygoje tiek daug kalbama apie seserų ryšį, šeimos ir tarpusavio santykius. Ir beprasmišką, siaubingą karą, kuris sugriovė daugelio žmonių gyvenimus bei svajones. 

Sukrėtė tiek Emi siekis išlikti bei išgyventi, tiek Džulijos kelias iki susitaikymo su pačia savimi. Ir žinoma, tai knyga apie meilę šeimai, vyrui ir moteriai. 

Tai iki sielos gelmių paliečianti knyga apie sugriautas svajones, kelią iki jų, savęs suvokimą bei atradimą ir ypatingą ryšį, kurį turi tik seserys. Knyga labai greitai susiskaitė, net nepajutau, kaip sutirpo puslapiai ir liko tik daug emocijų ir puikus pasakojimas. 

Labai rekomenduoju visiems, kam patinka šeimos istorijos bei dramos, karo tematika ar tiesiog abejingų nepaliekančios istorijos. 

 Plačiau apie knygą >>Rekomenduojame