Tinklaraštis PELĖDOS SKAITINIAI rekomenduoja: D. Chamberlain „Išsvajota dukra“

Tinklaraštis PELĖDOS SKAITINIAI rekomenduoja: D. Chamberlain „Išsvajota dukra“

Diane Chamberlain

„Išsvajota dukra“

Kam pasiryžti gali motinos širdis?

Apie meilę ir galingus jos išbandymus, apie šeimos laimę, motinos ir vaiko ryšį. Apie tai, kad kartais geri/geriausi sprendimai gali būti netikėti, skaudūs, ne tokie, kokių tikėjomės, bet vis tik - geriausi. Nors tai sužinoti užtrunka ir visą gyvenimą. Apie tai, kad kartais norėdami kitiems gero, sukeliame skausmą sau. Juk net sugebėdami, suprasdami reikalus kuo geriausiai, ne visuomet galime kontroliuoti išties viską. Tik ne gyvenime. Istorijos nepakeisi, o ateities, deja, nesuplanuosi. Ir, žinoma, istorija apie viltį, tokią stiprią, kad net skauda. 

REKOMENDUOJU kelionių laiku mylėtojams! Dar viena įdomi istorija vaizduotę kurstančia tema, bet tuo pačiu kitokia, nes atskleidžiu kortas - keliaujame į ATEITĮ. Nežinomybė, pasimetimas, prisitaikymo problemos, bet begalinis ryžtas dėl brangiausio žmogaus pasaulyje - savo vaiko. Rekomenduoju nebijantiems svajoti, norintiems pajusti, ką gali mamos širdis ir nebijantiems, kad kai kuriose vietose patankės ir pačių pulsas. 

NEREKOMENDUOJU, jei nemėgstate fantastinių detalių ir netoleruojate jų net dėl pačių gražiausių ketinimų. Jei norite įprastos meilės istorijos, o ne šeimos dramos, kur pirmu smuiku griežia mamos ir vaiko ryšys. Emocinis, kasdieninis, šiek tiek „popsinis“, tik kitame fone - galimybių ir jų ribų paieškose. Jokio kriminalo, jokios perdėtai jausmingos meilės tarp vyro ir moters linijos (na ok, šiek tiek yra), jokių neišmatuojamai gilių minčių - tik sergantis vaikas ir viskam pasiryžusi mama bei jos jausmai. Pasimatuoki, kiek to norisi.

O Pelėdai? PATIKO, kaip kitaip - negaliu, tiesiog negaliu atsispirti kelionių laiku žavesiui. Beje, manau, kad tokį faktą („Jūsų laukia kelionė laiku“ ar pan.) reikėtų labiau išryškinti ir ant knygos nugarėlės, nes vos nepraslydo pro akis - labai jau kukliai užsiminta. Juk ne paslaptis, kad naujų knygų srautas išties gausus. Tikrai nesu fantastikos mylėtoja, bet štai kelionės laiku - absoliuti išimtis, man tai taip žavinga, kad net cypteliu pamačiusi dar vieną istoriją šia tema. Norisi viską mesti ir pulti tikrinti, kur ir kaip šį kartą rašytojo širdis nukeliavo. Tad visiškai neobjektyviai - įsimylėjau šią knygą ir tiek. Neprašovė pro šalį, o dar kaip tik, buvo smagu įsijausti į Karolinos kailį ir pabandyti įsivaizduoti, ką reikštų nukeliauti ne atgalios (kaip, jau buvau įpratusi tokio tipo knygose), bet lėkti tolyn į ateitį. Ir ne dėl mylimo, o paties mylimiausio - savo vaiko. Rizika, nežinomybė, pavojai ir, apskritai, nesuvokiami dalykai. Bet taip, aš heroję supratau. Ir jaučiau.

Apie knygą >>Rekomenduojame