Knygos

Grožinės literatūros populiariausios

Negrožinės literatūros populiariausios

Paauglių ir jaunimo populiariausios

Vaikų populiariausios

Grožinė literatūra

Grožinės literatūros knygos neretai yra laikomos eiliuota literatūra ar poetų kurtais eilėraščiais. Tačiau tai daug platesnė sąvoka apimanti tiek poetų, tiek dramaturgų, tiek kitų rašytojų kūrybinę dvasią. Visi rašytojai išreiškia rašytinį meną savaip ir jis gali turėti skirtingas formas ar net prasmes.

Grožiniai kūriniai gali būti perteikiami perkeltine prasme ir atskleisti rašytojo vertybes ar jo patirtis. Taip pat grožinės literatūros knyga gali mokyti apie pasaulį ir nušviesti svarbius įvykius kitokiomis spalvomis. Neretai grožinėje literatūroje kalbama apie realias ir šiuolaikinėje visuomenėje paplitusias problemas, kurios galėjo atkeliauti dar iš tolimųjų laikų.

Grožinė literatūra, gali ne tik padėti įsigilinti į įvairius faktus ir aktualijas, bet ir formuoti nuomonę, bei plėsti mąstymo galimybes.

Literatūra jaunimui ir paaugliams

Dar viena itin populiari literatūros rūšis yra skirta jaunimui ir paaugliams. Žiniasklaidoje dažnai akcentuojama, kad šio tipo knygos yra lėkštos ir jose trūksta realių įžvalgų. Visgi tai nėra tiesa ir daugelis jaunimui skirtų knygų, gali padėti pažinti pasaulį ir suprasti jo tikrąsias prasmes, bei pagilinti kritinį mąstymą.

Daugelis gerai žinomų autorių rašančių jaunimui ir paaugliams, tuo mėgaujasi ir kuria turinį, kuris įtraukia skaitytoją per daug jo neužkraudamas. Tai laisvai skaitomi kūriniai, kurie pradeda gvildenti rimtesnes problemas tik jau skaitytojui įsigilinus, bei pamėgus sukurtus veikėjus.

Jaunimo literatūra gvildena daug įvairiausių temų, nuo meilės iki politikos. Įvairūs romanai, pasakoja apie gyvenimą meilėje ir be jos, apie kylančias problemas, bei jų sprendimus. Taip pat atskleidžia savęs atradimo būdus, bei įkvepia jaustis gerai su savimi ir savyje.

Literatūra suaugusiems

Suaugusieji lygiai taip pat kaip ir paaugliai mėgsta skaityti literatūrą skirtą jaunimui. Tai gelbsti norint geriau suprasti savo atžalas ar mėgautis lengvesnio tipo literatūra, kuri leidžia pasijusti lyg būtum vienas iš kūrinio herojų ir patirti veiksmą savo kailiu.

Suaugusiųjų knygos apima labai daug temų, kurios atranda savo skaitytojų ratą. Kiekvienas žmogus gali rasti knygą, kuri atitinka jo poreikius ir leisti laisvalaikį ramiai susirangęs fotelyje.

Knygų skaitymas padeda išlikti jaunatviškiems ir skatina kūrybiškumą. Priešingai nei žiūrint filmus, kiekvienas skaitytojas sukuria veikėjus savo galvoje ir autoriaus nupieštą paveikslą sudėlioja kaip jam norisi.

Literatūra vaikams

Vaikai tampa didžiausia priežastimi, kodėl tėveliai ir net seneliai vėl iš naujo įsimyli knygas. Kūriniai vaikams padeda nuo ankstyvo amžiaus formuoti vertybes, susidaryti platesnį pasaulio vaizdą, bei lavinti vaizduotę.

Kiekvieni tėveliai turėtų stengtis skaityti kuo įvairesnes knygas savo vaikučiams, kurios atitiktų jų vertybes ir padėtų vaikui jas greičiau perprasti.

Taip pat literatūros skaitymas kartu su atžalomis, gerina tarpusavio ryšį, bei vaikams padeda jaustis reikalingiems ir svarbiais šeimos nariais. Neretai užaugę su knyga vaikai, jas ir toliau noriai skaito, bei įžvelgia naudą.