25%
25%

Kodėl budizmas yra pagrįstas

ISBN kodas: 9786094273858, EAN kodas: 9786094273858

Why Buddhism is True

Robert Wright

Vertinimas nėra galimas:
60% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002181483, EAN kodas: 9786094273858, ISBN kodas: 9786094273858, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 344, Leidimo metai: 2019-08-19, Formatas: 21,6x14,8x3,3, Knygyne: 20.89, Leidykla: Kitos knygos, UAB , Vertėjas: Algirdas Kugevičius

Ypatinga kaina 15,66 € Knygyne 20,89 €

Sutaupote 5,23 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

R. Wrightas susieja evoliucinės psichologijos, meditacijos praktikos ir budizmo pagrindus. Suprantamai parašyta, kritiška ir sąmojinga.
Susan Cain, knygų autorė

Kas nutinka, kai evoliucinis psichologas pasuka į budizmą? Jeigu jis meistriškai valdo žodį, kaip R. Wrightas,  išeina pilna netikėtų įžvalgų, lengvai skaitoma, daug ką permąstyti skatinanti knyga, galinti pakeisti gyvenimą. 
Prof. Peter Singer, knygos „Gyvūnų išlaisvinimas“ autorius

Gamta sukūrė mus ne tam, kad būtume ramūs ir laimingi, o kad išliktume gyvi ir pratęstume savo rūšį. Užtat mūsų smegenys puikiai prisitaikiusios jausti nerimą bei pyktį ir mums taip paprasta būti prislėgtiems ar godiems. Anot autoriaus, kasdienis mūsų nepasitenkinimas kyla dėl to, kad neišmanome, kaip veikia protas ir emocijos. Protas dažnai mums bruka klaidingas prielaidas apie išorinį pasaulį ir save pačius, o tai – pagrindinė kasdienio kentėjimo priežastis. Ši tiesa jau du su puse tūkstančio metų žinoma budizmo tradicijoje – tai dabar įrodo ir Vakarų mokslas. Skirtingai nei evoliucinė psichologija, budizmas ne tik konstatuoja žmogaus egzistencinę padėtį, bet ir pasiūlo sprendimą. Tai meditacija, savistaba, sąmoningas dėmesingumas. 
Jungdamas evoliucinę psichologiją su naujausiais neuromokslų tyrimais, R. Wrightas šioje knygoje pagrindžia svarbiausius budistinius teiginius ir racionaliai paaiškina, kaip veikia meditacija.

Robertas Wrightas (gim. 1957) – žymus amerikiečių žurnalistas, knygų autorius, psichologas. Vienoje garsiausių knygų „Moralus gyvūnas“ (1994) kasdienį žmonių elgesį jis nagrinėja atskleisdamas natūraliosios atrankos suformuotus psichologinius mechanizmus. Ši knyga įkvėpė kultinio filmo „Matrica“ kūrėjus.  Filmas pasakoja, kaip nurijus „raudonąją piliulę“ ateina esminis suvokimas, kad iki tol buvęs gyvenimas – tik iliuzija. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 80%
  Knyga, kurią verta skaityti ne vieną kartą, nes tikrai kaskart atrasi naujų dalykų.
 2. 80%
  Budizmas ir evoliucijos natūralioji atranka-įdomios mintys, kaip tai gali būti susiję. Tiesa, apie budizmą išsamiai nepapasakoja, bet to juk knyga ir nežada. Buvo tikrai įdomių minčių, sąsajų. Lengvai pažinčiai su budizmu tinkama knyga.
  Kas knygoje nepatiko, tai tarp daugybės ilgų sakinių su abstrakčiais žodžiais atrasti esmines filosofines budistines mintis- buvo sunku nepradėti galvoti apie žemiškesnius dalykus, tarkim pirkinių sąrašą. Ar tai vertimas, ar tai tiesiog tematika nedėkinga lietuvių kalbai....
 3. 60%
  Mech... lūkesčiai buvo dideli, tačiau liko ne visai nepatenkinti. Bet ji nei apie budizmą, nei rimtai apie asmenybės tobulėjimą. Lengvai skatoma, visai gražių minčių buvo, bet paviršutiniška ir tiek.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...