20%
20%
Nauja
Nauja

Kodėl budizmas yra pagrįstas

Why Buddhism is True

Robert Wright

Vertinimas nėra galimas:
40% of 100
(įvertinimai 2)

EAN kodas: 9786094273858, ISBN kodas: 9786094273858, SKU: 000000000002181483, Puslapių skaičius: 344, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2019-08-19, Formatas: 21,6x14,8x3,3, Knygyne: 20.89, Leidykla: Kitos knygos, UAB , Vertėjas: Algirdas Kugevičius

Ypatinga kaina 16,71 €
Knygyne 20,89 €

Sutaupote 4,18 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

R. Wrightas susieja evoliucinės psichologijos, meditacijos praktikos ir budizmo pagrindus. Suprantamai parašyta, kritiška ir sąmojinga.
Susan Cain, knygų autorė

Kas nutinka, kai evoliucinis psichologas pasuka į budizmą? Jeigu jis meistriškai valdo žodį, kaip R. Wrightas,  išeina pilna netikėtų įžvalgų, lengvai skaitoma, daug ką permąstyti skatinanti knyga, galinti pakeisti gyvenimą. 
Prof. Peter Singer, knygos „Gyvūnų išlaisvinimas“ autorius

Gamta sukūrė mus ne tam, kad būtume ramūs ir laimingi, o kad išliktume gyvi ir pratęstume savo rūšį. Užtat mūsų smegenys puikiai prisitaikiusios jausti nerimą bei pyktį ir mums taip paprasta būti prislėgtiems ar godiems. Anot autoriaus, kasdienis mūsų nepasitenkinimas kyla dėl to, kad neišmanome, kaip veikia protas ir emocijos. Protas dažnai mums bruka klaidingas prielaidas apie išorinį pasaulį ir save pačius, o tai – pagrindinė kasdienio kentėjimo priežastis. Ši tiesa jau du su puse tūkstančio metų žinoma budizmo tradicijoje – tai dabar įrodo ir Vakarų mokslas. Skirtingai nei evoliucinė psichologija, budizmas ne tik konstatuoja žmogaus egzistencinę padėtį, bet ir pasiūlo sprendimą. Tai meditacija, savistaba, sąmoningas dėmesingumas. 
Jungdamas evoliucinę psichologiją su naujausiais neuromokslų tyrimais, R. Wrightas šioje knygoje pagrindžia svarbiausius budistinius teiginius ir racionaliai paaiškina, kaip veikia meditacija.

Robertas Wrightas (gim. 1957) – žymus amerikiečių žurnalistas, knygų autorius, psichologas. Vienoje garsiausių knygų „Moralus gyvūnas“ (1994) kasdienį žmonių elgesį jis nagrinėja atskleisdamas natūraliosios atrankos suformuotus psichologinius mechanizmus. Ši knyga įkvėpė kultinio filmo „Matrica“ kūrėjus.  Filmas pasakoja, kaip nurijus „raudonąją piliulę“ ateina esminis suvokimas, kad iki tol buvęs gyvenimas – tik iliuzija. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 60%
    Buvo įdomu, kas per daiktas tas budizmas, bet man asmeniškai, neturinčiai daugiau žinių apie budizmą, pritrūko kažkokio apibendrinimo, kokios yra tos budizmo tiesos ir kokią dalį iš jų autorius pagrindžia - ar užtenka apkalbėti tiek iš tiesų ir čia jau galime skaityti, kad pagrįstas, ar ne. Nepatiko lietuviškas vertimas - kai kas dėl to sunkiai suprantama (pvz. verčia sutelktoji ar sąmoningumo meditacija, kai angliškai - concentration ar mindfulness), sako "potraukis prie spurgų" - taip galima sakyti, su "prie", bet realiai ar mes kada nors taip sakome? Tokie žodžiai kaip "junglumas" - net googlinau, kas tai yra :D
  2. 20%
    ŠEIP NŽN NEASMONĘ RAŠO ČIA KAŽKOKĘ NES NESAAAMONĖS TOKIŲ DALYKŲ NEĖĖRA PASAULYJE ŽJUG NER NERĄ MAN MOČIUTĖ IT TEGVVELĖIAI NESAKĖĖ KTAIP KAD TAIP KA KAD TAIP IRA IS NA KA AŠ JUG GALIU PASAKITI JUG NERA BUDOS JOKIOS FU KAS CE IRA NESAONE IRA TIK JEZUS KRISUS NMUSU AVINELIS OŽKELĖ KUR GAUGINU NAMOSE AŠ AVINELIS SVENTAS AVINAS TOKS JESUS KRIZUS UJG DEWVCDEVO DEVO SUNUS TOKS IRA JEZUS AS JI AUGINAU JAM KOJAS CULPEU NA TAI KA VISO GERO AS GINTE
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...