Kopa

ISBN kodas: 9786094274572, EAN kodas: 9786094274572

Dune

Frank Herbert

Vertinimas nėra galimas:
94% of 100
(įvertinimai 7)
Knyga, virtusi filmu

SKU: 000000000002186586, ISBN kodas: 9786094274572, EAN kodas: 9786094274572, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 728, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2021-04-16, Formatas: 23,5x15,5x5,1, Leidykla: Kitos knygos, UAB , Vertėjas: Anita Kapočiūtė

Ypatinga kaina
20,19 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Žanro evoliucijos riboženkliu tapusi „Kopa“ dienos šviesą išvydo dar prieš „Žvaigždžių karus“, „Matricą“ ir „Trijų kūnų problemą.“ Šis kūrinys daro įtaką jau kelioms mokslinės fantastikos kūrėjų kartoms. Romano temos dabar dar aktualesnės nei tada, kai išėjo pirmas knygos leidimas: žmogaus evoliucija, genetinės manipuliacijos, karai dėl gamtos išteklių, ekologija. Kada tikslas pateisina priemones ir ką galima pasiekti žiaurumu?

Melanžas – vertingiausias ir rečiausias prieskonis Visatoje. Pailgina žmogaus gyvenimą, be jo nebūtų ir kelionių į kosmosą. Melanžas išgaunamas rūsčiajame Arakyje, arba Kopoje, kur plyti vien dykuma. Kas valdo Arakį, tas kontroliuoja ne tik prieskonio gavybą, bet ir Visatą.
Arakio planetos valdymą, Imperatoriaus sprendimu, Atreidų šeima perima iš Harkonenų, tačiau šie surengia perversmą ir nužudo hercogą Letą Atreidą. Jo mylimoji ledi Džesika su jųdviejų sūnumi Polu pabėga į dykumą. Bėglius priglaudžia fremenai – Arakio čiabuviai. Norėdamas susigrąžinti valdžią Arakyje Polas turi įgyti fremenų pasitikėjimą ir su saujele karių stoti prieš nesuskaičiuojamus priešo pulkus.

Frank Herbert (1920–1986) – amerikiečių rašytojas, mokslinės fantastikos klasikas, išgarsėjęs futuristiška „Kopos“ romanų serija, kurią sudaro šešios knygos. Pirma dalis – „Kopa“ – pasirodė 1965 m., įvertinta Hugo ir „Nebula“ apdovanojimais.

Iš mokslinės fantastikos romanų „Kopa“ išsiskiria išbaigtais veikėjų portretais ir iki smulkmenų apgalvotomis sukurto pasaulio detalėmis. Nieko panašaus, išskyrus nebent R. R. Tolkieno „Žiedų valdovą“, negalėčiau įvardyti. 
Arthur C. Clarke, rašytojas

„Kopą“ galima skaityti ne vieną sykį, kaskart atrandant ką nors nauja. Ir sąmonės kamputyje vis dar kuždės nuojauta, kad kažkas praslydo, kad tikrai dar ne visas šio kūrinio briaunas įžvelgei ir sugebėjai įvertinti.
Gintautas K. Ivanickas, rašytojas
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 7)
TOP komentarai
 1. 100%
  Perskaičius knygą supranti, už ką gi ji taip vertinama ir giriama.
 2. 100%
  Stebėk, perprask pašnekovą, būk diplomatiškas.
  Saugokis pinklių, išmanyk dvigubo žaidimo taisykles.
  Brangink šeimą, kovok už ją. Meilė prasikala net tada, kai atrodo, kad sąlygos tam pačios nepalankiausios.
 3. 100%
  "Baimė - proto žudikė. Baimė yra maža mirtis, nešanti visišką suniokojimą. Stosiu akis į akį su savo baime. Leisiu jai mane užlieti, leisiu jai mane persmelkti. O kai ji nuklioks pro mane, atsigręšiu į jos vagą. Ten, kur nutolo baimė, nelieka nieko. Dabar esu vien tik aš."
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...