20%
20%

Kraujas mėlynas

Undinė Radzevičiūtė

Vertinimas nėra galimas:
64% of 100
(įvertinimai 15)
Nominuota!

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9789986399308, ISBN kodas: 9789986399308, SKU: 000000000002170107, Puslapių skaičius: 360, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2017-01-01, Formatas: 21x14,5x3,5, Knygyne: 19.29, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Ypatinga kaina 15,44 €
Knygyne 19,29 €

Sutaupote 3,85 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Kraujo spalva pasikeičia dėl to, kad nuolat valgant iš sidabrinių indų į jį patenka sidabro dalelių. O kai tos dalelės šeimos kraują veikia kelis šimtmečius iš eilės, kraujas tampa lyg užnuodytas. Ir tie nuodai sukelia žmogaus ambicijas. Dažnai tai nepavojinga, bet jei susiklosto palankios aplinkybės ambicijoms didėti, galima pasiekti ribą, kai jos ima naikinti viską aplinkui. Net patį ambicijų turėtoją. Ir veda ir jį, o ypač tuos, kurie su juo, į mirtį.
 
Naujas Undinės Radzevičiūtės, 2015-ųjų Europos sąjungos literatūros premijos laureatės, romanas pasakoja apie vieną pavojingiausių Europos šeimų šiaurinę šaką, gyvenusią čia pat, už LDK sienos. Tris varnas sidabriniame skyde vaizduojančiu herbu pasipuošusios giminės istorija – lyg prakeiksmas. Pasauly, kuriame racionalus protas per akimirką gali virsti visiška beprotybe, įmanoma viskas.
 
Viduramžiais žmonės smarkiai skyrėsi nuo mūsų: emocijų aštrumu, vidiniu ir išoriniu dramatizmu, ypatingu krikščionišku kaltės jausmu, didžiulėmis abejonėmis, blaškymusi tarp tikėjimo ir netikėjimo, hiperbolizuotu įvykio vertinimu ir akimirksnio šuoliu nuo racionalaus mąstymo į emocinę beprotybę. Tai buvo pasaulis, kurio gyventojus dažnai apsėsdavo velnias, o atskyrimas nuo bažnyčios buvo viena didžiausių bausmių. Romane Europos viduramžiai  jau gęsta, o su jais nyksta ir religiniai ordinai; kaip tik tuo metu aštuoniolikmetis Vestfalijos riteris Bernhardas von der Borchas atvyksta į Livoniją ir labai greitai tampa Livonijos Marienburgo pilies komendantu. Bet jo tikslai ir ambicijos – daug didesni. Vienas iš jo prosenelių buvo Livonijos Ordino Magistras, tad Berngardas von der Borchas yra įsitikinęs, kad vieną dieną jis irgi taps Magistru. Jis išrenkamas Livonijos Ordino Maršalu. Iki Magistro tik vienas žingsnis, bet jis nebegali laukti ir  netgi netiki, kad sulauks tos galimybės, todėl nusprendžia padaryti tai, ko Livonijos Ordinas dar nematė: nuversti esamą Magistrą. Tik tam reikia įtikinamos priežasties. 
O priežastis yra. Nes Magistras von Hersė labai neryžtingas, nekovoja su Ryga.
 
Šis romanas – visiškai naujas žodis Lietuvos istorinio romano tradicijoje, jis išsiskiria intelektualiu turiniu, unikalia pasakojimo stilistika bei nepakartojama pasakojimo atmosfera, kurią pajėgi sukurti tik U. Radzevičiūtė.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 15)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai įdomi knyga, supinanti dabarties laikus su Livonijos ordino po Žalgirio mūšio veikla.
 2. 100%
  Tas Undinės kerintis žaismnigas lengvumas - ir istorija lyg sapnas atgyja.
  Labai patiko.
  Lauksiu tęsinio.
  P.S. Net jeigu Jai viskas "dzin"))
 3. 80%
  „Kraujas mėlynas“ parašytas labai keistu stiliumi. Sakiniai tarsi kapoti, kartais sakinį sudaro tik vienas ar du žodžiai, o vienas sakinys yra visa pastraipa. Dauguma tokių sakinių ėmiau mėgautis dėl komiškų situacijų sudarymo ar paaiškinimo. Kitas keistas stiliaus dalykas: veikėjai visada vadinami vardais ir tik retkarčiais vartojami įvardžiai. Tačiau man tas buvo naudinga, geriau įsiminiau veikėjų vardus ir buvo lengviau sekti veiksmą.

  Prieš tai iš Undinė Radzevičiūtė skaičiau „Žuvys ir drakonai“. Tai ši knyga visiškai kitokia. Panašu gal tik pati idėja pasakoti apie istorinį laikotarpį. Bet šioje knygoje pasakojimo dabartiniais laikais yra tik pats pirmas skyrius ir epilogas – tai tarsi paaiškinimas, kaip ši knyga atsirado.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...