20%
20%

Kraustymaisi

Seobe

Miloš Crnjanski

Vertinimas nėra galimas:
75% of 100
(įvertinimai 4)

SKU: 000000000002170736, EAN kodas: 9786098120257, ISBN kodas: 9786098120257, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Vengrų, Originalo kalba: Vengrų, Puslapių skaičius: 384, Leidimo metai: 2017-03-01, Formatas: 25,5x15x2,5, Knygyne: 16.39, Leidykla: Aukso žuvys VŠĮ , Vertėjas: Julija Gulbinovič

Ypatinga kaina 13,11 € Knygyne 16,39 €

Sutaupote 3,28 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Savo klajoklišku romanu Kraustymaisi Miloš Crnjanski nukelia mus į praeitį, tiksliau, į 1744-ųjų pavasarį pelkynuose ir tirštuose rūkuose paskendusią Serbiją, į margą Dunojaus slėnio pasaulį.

 

Skaitytojui siūloma įdėmiai pažvelgti į dar nepažintą vidurio Europos istoriją, perteikiamą per žmonių likimus. Romane pasakojama vieno Habsburgų pajėgų karinio dalinio žygio istorija. Čia vaizduojamą serbų tautos kraustymąsi, laimės ir išganymo paieškas autorius sutapatina su žmogaus likimu, jo vidine kelione ir egzistencijos chaotiškumu. Kraustymaisi, prasidėję toje vietoje, kuri nėra namai, ir pasibaigę grįžimu į svetimą žemę, pranoksta geografinę plotmę – tai lyg amžino ieškojimo simbolis, savęs ir savo vietos suvokimo pasaulyje būtinybė. Ir šiandien, praėjus 90 metų po romano išleidimo originalo kalba, kai senąjį kontinentą vėl užplūdo masinė migracija, ši tema tampa ypač aktuali ir tarsi matoma naujoje šviesoje.

 

Cikliškas veiksmas vystosi tarp tikrovės, prisiminimų, vizijų, sapnų ir gyvenimo apmąstymų. Gilūs trijų pagrindinių personažų charakteriai, sielos benamystės problema ir pasikartojantis beribio mėlyno apskritimo su žvaigžde simbolis leidžia šį istorinį romaną laikyti ir psichologiniu, ir metafiziniu, ir poetiškai filosofiniu.

 

Serbų literatūros klasikas Miloš Crnjanski (1893–1977) – vienas svarbiausių ir talentingiausių serbų kūrėjų. Avangardistas, poetas ir rašytojas, nepaklusęs žanrų apribojimams, rašęs ir romanus, ir poeziją, ir kelionių knygas. Tai pirmasis šio autoriaus kūrinys, išverstas į lietuvių kalbą.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Patiko kaip vystomas pasakojimas, trumpi ir vaizdingi gamtos aprašymai. Dėmesio centre pagrindinio veikėjo savęs paieškos, įpintos meilės istorijos ir viską pasiglemžianti mirtis.
 2. 80%
  Jau iš anksto žinojau, kad knyga bus ne iš lengvųjų. Nors pasakojimas - gan sudėtingas, didžiausias dėmesys kreipiamas į savęs paieškas, tačiau perskaičiau netikėtai greitai. Apmąstant tai, ką perskaitei, tačiau pavyko gan lengvai stumtis į priekį. Visiškai kitokia nei kitos skaitytos knygos, nepažįstama kultūra ir aprašomi vaizdai - tiek daug visko susipina šiame pasakojime. Apie fizinius ir emocinius kraustymus, apie tai, kur yra žmogaus vieta šiame pasaulyje.
 3. 60%
  Antrą kartą, turbūt, neskaityčiau. Šis kūrinys, mano akimis, tiesiog apie žmonių gyvenimus, bet tame paprastume paslėpta daug nepaprastų ir sunkių dalykų.
  PATIKO:
  1. Nors bijojau, kad tai bus trūkumas, bet labai patiko, kad knyga neturi dialogų, tekstas vientisas. Kažkas panašaus į dialogą, ar labiau monologą, pasirodo keletą vietų, bet net nesmagiai sujaukia tėkmę, jų visai ir neprireikė.
  2. Kalba nuostabiai lyrinė. Tekstas plaukia kaip tapomas peizažas, įgudusio dailininko rankoje, paklusniai šokančiu teptuku. Iš tiesų knyga parašyta labai gražiai, vaizdžiai ir jausmingai, vien dėl to skaityti tikrai reikėjo susikaupti, bet kur ir bet kaip skaityti rimtai nepavyktų.
  3. Kiekvieno skyriaus pavadinimai kažkas nuostabaus! Kiekvieną jų norisi nusirašyti. Knyga prasidėjo ir baigėsi vienodais skyrių pavadinimais.
  NELABAI PATIKO:
  1. Skyriai beprotiškai ilgi.
  2. Knyga gal kiek ištemta, nes kalbama, rodos, vos apie keletą rimtesnių įvykių, bet lyg pratęstai. Kita vertus, vaizdinga kalba gerino ir tai...

  Knyga tikrai turtinga, kalba sužavėjo, bet jai dar gal šiek tiek turiu "užaugti" labiau, nes ne viską pavyko atidžiai skaityti, šiek tiek plaukiojau, trūko susikaupimo, o jo tikrai reikia. Bet kartą gyvenime perskaityti tikrai verta
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...