ŽEMA KAINA

Kūnas. Vadovas po žmogaus organizmą

ISBN kodas: 9786094665103, EAN kodas: 9786094665103

THE BODY

Bill Bryson

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786094665103, EAN kodas: 9786094665103, SKU: 000000000002184913, Puslapių skaičius: 368, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2020-09-16, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Formatas: 24,1x16,7x3,6, Vertėjas: Rūta Montvilienė, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
13,64 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Bill Bryson (Bilas Braisonas, g. 1951 m.) – amerikiečių keliautojas, žurnalistas, skaitytojų mėgstamas mokslo populiarinimo knygų autorius. Jo knygos išsiskiria ne tik faktų gausa, bet ir puikiu humoru, dėl kurio mokslinis tekstas virsta nepaprastai įdomiu pasakojimu, o ne nuobodžiu skaitiniu. Lietuviškai išleistos jo knygos „Namie“, „Trumpa istorija beveik apie viską“ šmaikščiai ir drauge itin informatyviai pasakoja tiek apie mus supančią aplinką, tiek ir apie Visatą. 
Tačiau dabar autorius dėmesį sutelkia į tai, kas esame mes patys. Į žmogaus kūną. Jame praleidžiame visą savo gyvenimą ir beveik visiškai neįsivaizduojame, kaip jis funkcionuoja. Bilas Brysonas labai išsamiai ir nuosekliai pasakoja apie kiekvieną žmogaus kūno dalį, tyrinėdamas organizmą kaip nepažįstamą žemyną. Jis pateikia ne tik gausybę mokslinių faktų apie mūsų organus ir jų veiklą, apie bakterijas ir mikrobus, apie tai, kaip funkcionuoja smegenys ir uoslė, kaip organizmas veikia ir netgi geba gyti pats (kartais). „Kūnas“ – tai nuostabus vadovas mums po mus pačius, priverčiantis stebėtis, žavėtis ir labai dažnai – juoktis iš bandymų pažinti ir suvokti save.
Kaip prakaitas padėjo mums tapti protingais? Kiek metrų plaukų išauga žmogui per gyvenimą? Kiek rūšių mikrobų gyvena mūsų bamboje? Iš kokio konkretaus pelėsio išgautas penicilinas? Kodėl smegenims toks svarbus yra vienas penktadalis sekundės? Kiek kvapų gali atskirti žmogus?
Šioje knygoje – atsakymai į šiuos ir daugybę kitų klausimų, mokslininkų istorijos ir juokingi nutikimai, papasakoti su nenuilstančio tyrinėtojo aistra ir neblėstančiu humoru. Nėra įdomesnės istorijos, nei toji, kuri gyvena mūsų kūne. 
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%


  Kol žavimės kitų žinduolių subtilybėmis,nepastebime koks nuostabus grožis slypi mumyse.

  Šios knygos autorius iškart pritrenkia skaitytoją neįtikėtinais faktais apie mūsų organizmą. Autorius kiekviename skyriuje,bent jau apie vieną aspektą papasakoja priešistorę, kokias subtilybes slepia šis išradimas ar liga. Nedažnas atvejis, kai mokslininkas išrado ,,stebuklą" yra neįvertintas arba įvertinti tie,kurio tie neverti. O jiems kaip Nobelio premija yra didžiausias pasiekimas. O ir nepamirškime dar kartą nuostabių faktų apie mus , kai mes visą gyvenimą praleidžiame savo kūne ir vis dar gerai nežinoma ,kas,kaip po oda visuma funkcionuoja. Autorius pabrėžė, kad kuo gilyn į mišką, tuo daugiau medžių. Dar daug liko neatrasta,neišsiaiškinta. Bet viliuosi, kad dar man gyvenant sužinosiu vaistus ar genialius išradimus nuo tų ligų, kurios šiomis dienomis mums nėra pilnai įveikiamos.

  Tad mielas skaitytojau, siūlau pažinti save iš kitos pusės , tai pravartu kiekvienam. Geriausia skaityti iš lėto ir tada, kai dar nėra jūsų apsunkusi galva ,nes rašytojas privers jus išsižioti!

  10/10

  - hotchpotch._
 2. 80%
  Lengvai, paprastai ir su humoru sudėlioti faktai apie mūsų kūną. Patiko.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...