Kunigas Ričardas

ISBN kodas: 9786090143681, EAN kodas: 9786090143681

Laima Lavaste

Vertinimas nėra galimas:
98% of 100
(įvertinimai 25)

EAN kodas: 9786090143681, ISBN kodas: 9786090143681, SKU: 000000000001112455, Puslapių skaičius: 432, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2020-11-27, Formatas: 21,3x14,3x4,3, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
16,90 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

TIKRA IR NEPAGRAŽINTA
„Aš nelinkęs pasakoti asmeninės istorijos. Tebūnie tai Dievo kelionė per Jo žmogaus gyvenimą.“

LAIMĖ
Mano „laimė“ kainavo labai brangiai: vaikystėje teko gyventi materialiai itin kukliuose namuose, patirti pažeminimo, pavydo, pykčio ir kitokių dalykų. Už meilę Bažnyčiai, kunigystei ir žmonėms, už buvimą matomam, neapsiribojant zakristijos kunigystės modeliu, teko išgirsti pašaipių replikų „reklamščikas“, „išrinktųjų kunigas“, „saldžiarūgštis pamokslautojas“, „karjeristas“. Tačiau kokia laimė gyventi dėl svajonės.

PAŠAUKIMAS
Kunigu esu tapęs tik iš malonės. Kaip kunigą save toliau lipdau. Mane lydėjo meilė ir žmonių pasitikėjimas, kuris nepakito man kintant šiame gyvenime. Juk galima gyventi dėl pašaukimo ir tarnauti nesavanaudiškai dalijant save. Visas gyvenimas tik iš malonės.

KLAIDOS
Esu padaręs daug klaidų, visi jų padaro. Klaidos tapo didžiausiu iššūkiu gyventi savo kunigiškos svajonės istorijoje. Sutinku klystančių žmonių. Daugelį tai gniuždytų. Dievo gailestingumas gydo ir moko – kodėl turėčiau save nubausti dar kartą, nusivilti arba nutolti nuo savo svajonės?

GYVENIMO PASIRINKIMAI
Nė karto nesuabejojau dėl savo pasirinkimo. Tai ir yra mano gyvenimo variklis. Taip, tame kelyje buvo permąstymų, nevisavertiškumo jausmo, dvejonių...

GYVENIMO KELIAS
Kartais pasijunti tarsi skuduras, į kurį nusivalė kojas ir numetė. Maišaisi. Netinki. Užgoži. Tai degina. Man skauda. Jei ne malda ir tikėjimas, seniai būčiau atsitraukęs. Ir jei ne supratimas, kad tai yra mano kelias, kuriuo turiu eiti. Tada apsisprendi. Gali būti kaip skuduras. Arba sudegti lyg žvakė.
Ričardas Doveika

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 25)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga gera, parodanti, kad žmogus gali žinoti savo gyvenimo kelią net ir būdamas labai jaunas, ir nepasiduoti, kad ir kaip būna sunku.
 2. 100%
  Labai gera bendrauti su protingu žmogumi. Buvo smalsu, o kaip gi knygoj, kas, kaip...kas įtakojo pasirinkti tokią profesiją, tokį kelią, kokios mintys. Kunigas rašė, kad galbūt antrą kartą rinktųsi gydytojo profesiją, bet iš tiesų jis šį pasirinkimą galima sakyti taip pat realizavo, nes yra sielų gydytojas, geras psichologas.
 3. 100%
  Kai reikai paprastai ir filosofiškai, jautriai ir gražiai, skaudžiai ir tiesiog. Kai reikia...
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...