30%
30%

Laiškai sūnui

ISBN kodas: 9789986168119, EAN kodas: 9789986168119

nėra

Chesterfield Chesterfield

EAN kodas: 9789986168119, SKU: 000000000002132493, ISBN kodas: 9789986168119, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 247, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2010-01-01, Viršelio tipas: Kietas, Formatas: 14,8x22,2x2,5, Knygyne: 5.25, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
3,68 €
Knygyne
5,25 €

Sutaupote 1,57 € (30%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Laikyk savo mokytumą kaip laikrodį – vidinėje kišenėje; netrauk jo ir neversk mušti valandų vien tam, kad pasirodytum jį turįs. Jeigu tavęs paklaus, kiek valandų, pasakyk, bet neskelbk laiko kas valandą ir niekieno neprašomas, lyg bū¬tum naktinis sargas.

Šioje knygoje skelbiamų laiškų autorius – anglų aristokratas Philipas Dormeris Stanhope’as (Filipas Dormeris Stenepas; 1694–1773 m.), po tėvo mirties tapęs 4-uoju Česterfildo grafu ir nuo tol žinomas kaip Chesterfieldas (Česterfildas) – Didžiosios Britanijos politikas, diplomatas, publicistas. Po mirties išleisti jo laiškai nesantuokiniam sūnui Philipui iškart sulaukė neeilinio visuomenės dėmesio tiek Britanijoje, tiek žemyninėje Europoje ir tapo žanro klasika, o Chesterfieldo vardas įsitvirtino ir literatūros pasaulyje. „Laiškai sūnui“ išversti į visas Europos kalbas.

Retai matydamas sūnų Chesterfieldas rėmė jį materialiai, rūpinosi lavinimu ir... rašė jam laiškus. Tėvo erudicija, diplomato, politiko ir aukštuomenės žmogaus patirtis, anglų džentelmeno manieros – visa tai su begaline meile buvo bandoma perteikti sūnui. Sūnui, kurį Chesterfieldas ilgainiui ėmė vadinti – ir laikyti – draugu: „Ir tu, ir aš turime rašyti visiškai atvirai – kaip draugas draugui“.


„Manydamas, jog tu esi mano kūrinys, aš – kadangi nelaikau savęs prastu autoriumi – darausi griežtas kritikas. Aš kruopščiai įsigilinu į mažiausius netikslumus ar trū¬kumus ne tam, kad viešai juos demaskuočiau, o kad ištaisyčiau ir kūrinys taptų tobulas.“ – rašė sūnui Chesterfieldas. Laiškai rašyti iki pat netikėtos 36 metų sūnaus mirties.
„Laiškai sūnui“, parašyti nuostabia kalba, kupini elegancijos, išminties, sąmojo, žavingų portretų, išskirtinių įžvalgų ir loginių išvadų, tapo tikru to meto aukštuomenės jaunuolių auklėjimo kodeksu.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
TOP komentarai
  1. 100%
    Idomi knyga. Kaip klasika truputį sunkiai skaitėsi, bet džiaugiuosi, kad perskaičiau, tikrai verta dėmesio knyga :)
  2. 80%
    Visą tą laiką kol skaičiau šią knygą, bandžiau įsivaizduoti, o koks būtų laiškas šių dienų tėvo šių dienų sūnui. Manau, visiškai kitoks. Tai puiki knyga žmonėms, kurie domisi etiketo normomis, diplomatija, netgi pajaučiau įkvėpimą kai kuriuos patarimus panaudoti savo gyvenime ir iš tiesų tokia diplomatija puikiai veikia ir šiomis dienomis. Dar bandžiau įsivaizduoti ką galėtų atsakyti pats sūnus į tėvo tokius laiškus, kartais netgi norėdavosi, kad bent keletą laiškų būtų iš tiesų pateikti knygoje, bet jų nebūvimas tik dar labiau paaštrina vaizduotę. Tik perskaičius pusė knygos, sugalvojau, kad reikia paskaityti kas gi rašoma apie šios knygos autorių ir jo laikų kontekstą. Iki tol kūriausi sūnaus vaizdą tokį, kurį kūrė ir pats Chesterfield'as, bet buvau nustebinta to, ką radau knygos pabaigoje pateiktame aprašyme. Pati knyga skaitėsi kiek sudėtingiau nei tikėjausi, bet kad lengviau skaitytųsi, tiesiog pritrūko atgaivinti gilesnes žinias apie tą švietimo laikmetį, pačią istoriją ir papročius.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...