20%
20%

Liberalizmas kaip pilietinė religija

ISBN kodas: 9786094662577, EAN kodas: 9786094662577

Alvydas Jokubaitis

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786094662577, EAN kodas: 9786094662577, SKU: 000000000002173654, Puslapių skaičius: 264, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2017-08-01, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 22,1x14,7x2, Knygyne: 11.79, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
9,44 €
Knygyne
11,79 €

Sutaupote 2,35 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Liberalizmas nėra vien politinė filosofija ar ideologija. Tai tam tikrą mokymą  išpažįstančių žmonių tikėjimas. Kai susiduriame su liberalizmo doktrina, susiduriame su religiją be Dievo išpažįstančiais žmonėmis, nes tam, kad patikėtume liberalizmu, reikia daugiau nei vien filosofinės ir politinės vaizduotės. Reaguodami į krikščionybę, liberalai pastaruosius du amžius nevykusiai bandė sukurti jos pakaitalą.

Alvydas Jokubaitis – vienas įdomiausių liberalizmo kritikų Lietuvoje. Jis teigia, jog liberalizmas yra dabartinės Lietuvos gyvenimo aprašymas, ir kritikuoja ne atskirus liberalizmo aspektus, o visą doktriną. Kiti autoriai, sukritikavę vieną liberalizmo aspektą, būtinai pasiūlo kelis kitus pozityvius aspektus. To Jokubaičio knygoje nerasime. Po jo kritikos negalima sakyti, kad liberalizmas yra pagrįstas ir patikimas. Laisvę mylintis žmogus neturi būti liberalas. Priešingai, laisvę mylintis žmogus turi būti liberalizmo kritikas. Teigdamas, kad pagrindinis liberalizmo doktrinos įsitvirtinimą lemiantis veiksnys buvo ir yra tikėjimas, autorius siūlo pradėti galvoti apie naują politinio gyvenimo sekuliarizaciją.

Ši knyga skirta ir palaikantiesiems, ir atmetantiesiems įtakingą liberalizmo politinį tikėjimą.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knygoje kritikuojamas visas liberalizmas kaip krikščioniškosios doktrinos kritika, A. Jokubaitis, kaip visada, labai tiksliai ir nuosekliai dėlioja mintis, argumentai aiškūs. Jei labai mažai skaitai filosofinių kūrinių ar visai ja nesidomi - knyga ne tau, nes yra begalė nuorodų į kitus kūrinius ir autorius, su kuriais nesusipažinus viską suprasti yra tiesiog neįmanoma. Pati knyga aiškiai pastatyta and Rawlso "Politinio Liberalizmo" kritikos, kurį perskaityt prieš imant šią knygą į rankas yra būtinybė. Knyga nesugriauna liberalizmo kaip tokio (nors vietomis jis yra aštriai pašiepiamas), autorius to net nesiekia, tačiau tiek liberalams, tiek neliberalams ją perskaityt rekomenduočiau dėl pagrįsto kritinio požiūrio į šią doktriną ir ši knyga turėtų priverst permąstyt savo asmeninį ryšį su liberalizmu kaip tokiu.
 2. 60%
  Visą knygą lengvai galima sutraukti į 3 kartus mažesnį tekstą. Autoriaus mintys pastoviai kartojasi, labai dažnai pritrūksta rimtesnių argumentų, galinčių pagrįsti vienus ar kitus teiginius. Norisi gilesnės analizės. Autorius paviršutiniškai prabėga ties savo pagrindinėmis tezėmis, neleisdamas įsigilinti į jo teiginius.
  Knyga paskatina ieškoti kitų filosofų veikalų, nes taip ir lieka daug klausimų liberalizmo kritikams.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...